Ege Üniversitesi Diş Hekimliğinde görev yapan Prof. Dr.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliğinde görev yapan Prof. Dr. Z.A.B.'nin, öğrencilerine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğuna yönelik birçok şikayet geldi. 2019'un aralık ayında okul yönetimine başvura öğrenciler, umdukları tepkiyi göremedi. Okul yönetiminden umudu tamamen kesen öğrenciler, İzmir Diş Hekimleri Odası'na başvurdu.

"Okulun soruşturması bir adım bile ileriye gitmedi"


Tacizden şikayetçi olan öğrenciler, yaşanan taciz olayını polise anlattı. Öğrenciler, taciz iddialarını odağında bulunan Prof. Dr. Z.A.B.'nin sosyal medyada cinsel içerikli videolara yaptığı beğenileri polise gösterdi. Tacize uğradığını bildiren öğrencilerden biri bir yıl önce taciz olayıyla ilgili okula başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını belirtti. Durumu anlatan öğrenci, kendisinin derslerden geçmek için böyle bir taciz iftirasını ortaya attığını düşünenler olduğunu belirtti.


"Bazı hocaların sorularından rahatsız olduk"


Tacizden şikayetçi olan bir başka öğrenci ise taciz olayını duyurduktan sonra bazı mezun öğrencilerin de kendi başlarından geçenleri anlatacak cesareti bulduğunu kaydetti. Okuldaki hocaların durumu ele alma tarzının "rahatsız edici" olduğunu kaydeden öğrenci, okuldaki soruşturmanın detaylarını anlattı. Tacizden şikayetçi olan öğrenci, olayla ilgili soruşturma yürüten bazı hocaların kendisine, taciz olayı yaşanırken cinsel arzu duyup duymadığını sorduklarını belirtti.