EGM'den Önemli 'SAHTE İÇERİK' Açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü, Twitter'dan 'sahte içerik' uyarısı yayınladı. Son birkaç gündür Twitter ve diğer sosyal medya sitelerinde bazı sayfalar ve kişiler tarafından "genelge yayınlandı, sokağa çıkma yasakları başlayacak, holdinglere bilgi gitmiş şimdid

Gündem 28.11.2020 - 23:22 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Emniyet Genel Müdürlüğü, Twitter'dan 'sahte içerik' uyarısı yayınladı. Son birkaç gündür Twitter ve diğer sosyal medya sitelerinde bazı sayfalar ve kişiler tarafından "genelge yayınlandı, sokağa çıkma yasakları başlayacak, holdinglere bilgi gitmiş şimdiden önlem alın" gibi yalan içeriklerin paylaşıldığı görülüyordu. EGM, bu konuda ihbarlar üzerine harekete geçti ve resmî hesabından 'bu iddiaların yalan olduğu, belge olarak yayınlanan belgelerin hiçbir gerçeklik payı bulunmadığı' açıklamasında bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada vatandaşların sadece resmi kanallar tarafından yapılacak uyarıları ve belgeleri takip etmesi, 3. taraflarca paylaşılan bilgi, belge ve iddialara inanılması uyarısı yapıldı.

Vatandaşlar, sosyal medyada gördükleri içeriklere çoğu zaman inanıyor ve bunları paylaşarak sahte bilgi ve içeriklerin 'dikkat çekici' yönüne kanarak bilmeden diğer vatandaşlarında bu tür yalan belge ve bilgilere inanmasına istemeyerek de olsa aracı olmuş oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@