Eker boykot çağrısı neden yapıldı? Eker Arapça süt paketi mi yaptı? Süt ürünleri üreticisi Eker’in market raflarında yer alan Arapça ve İngilizce yazılı süt paketlerine sosyal medyadan tepki yağıyor. Bir çok sosyal medya kullanıcısı Eker boykot çağrısı yaparken firmadan da konu hakkında son dakika açıklaması geldi.

Eker boykot çağrısı sosyal medyaya damga vurdu. Eker Arapça süt paketi iddiaları sonrasında firmaya tepki yağdı. Peki Eker neden boykot ediliyor. Eker Arapça süt paketi mi hazırladı. İşte merak edilenler…

Eker boykot sebebi ne?

Süt ve süt ürünleri üreticisi Eker sosyal medyanın gündeminde. Tartışmanın fitilini ateşleyen ise bir sosyal medya kullanıcısının bir benzin istasyonundaki marketten aldığını iddia ettiği sütün fotoğraflarını paylaşması oldu. Söz konusu Eker marka süt paketinin üzerinde Arapça ve İngilizce yazılar yazıyor. Sosyal medya kullanıcıları bu paylaşımın ardından sosyal medya üzerinden Eker boykot çağrısı yapmaya başladı.

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

eker-boykot-sebebi-ne-eker-arapca-sut-paketi-mi-yapti-son-dakika-aciklama-geldi-2

Eker Arapça süt paketi açıklaması

Sosyal medyada Eker firmasına olan tepkiler çığ gibi büyürken firmadan da bir son dakika açıklaması geldi. Eker Arapça süt paketi tartışmalarına açıklık getirilen açıklamada dış ticaret vurgusu yapıldı. Eker firmasının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada; “Merhaba, Söz konusu ürün Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinde de satıldığından ön yüzünde tamamen Türkçe, arka yüzünde farklı dillerde ürün bilgileri yer almaktadır." denildi.