Ekim Ayı Bitmeden Başvuru Yaparak Borçlarınızdan Kurtulun!

Fatura borçlarına, KYK kredi borçlarına, SGK borcuna ya da vergi borcuna sahip olanlar; 31 Ekim 2021’e kadar başvurularını gerçekleştirerek borçlarından kurtulabilirler.

Ekonomi 11.10.2021 - 21:34 11.10.2021 - 21:34 Vural Pars

Ekim Ayı Bitmeden Başvuru Yaparak Borçlarınızdan Kurtulun! Fatura borçlarına, KYK kredi borçlarına, SGK borcuna ya da vergi borcuna sahip olanlar; 31 Ekim 2021’e kadar başvurularını gerçekleştirerek borçlarından kurtulabilirler. Günümüzde borçları ödemekte zorlanan vatandaşların borçlarını peşin şekilde ya da taksitle yapılandırarak kısa sürede ödemesi mümkün hale geldi. Peki, başvuru nasıl sağlanır ve kimler başvuru yapabilir?

Son Başvuru Tarihlerini Kaçırmayın!

Trafik cezalarına, KYK kredi borçlarına, su ya da elektrik faturası borçlarına veya SGK prim borçlarına sahip iseniz borçlarınızı yapılandırarak borçlardan kurtulmanız mümkün olabilir. Alınan son karar ile borç yapılandırma süreci 31 Ekim’e uzatıldı ve başvuruların da 31 Ekim’e kadar gerçekleştirilebileceği duyuruldu. 30 Eylül’den 31 Ekim’e kadar uzatılan başvuru tarihleri içerisinde borçlarınızı yapılandırarak ödeme kolaylığına sahip olmanız ve çok daha pratik şekilde borçlarınızdan kurtulmanız da mümkün olabilecektir.

7326 sayılı kanuna istinaden vatandaşlar borç yapılandırma süreçleri sayesinde çok daha kolay şekilde borçlarını ödeyebiliyor ve borçlarından daha kısa sürede kurtulabiliyordu. Son başvuru tarihlerinin 30 Eylül’den 31 Ekim’e uzatılması ile de vatandaşlar borçlarını yapılandırmak için başvurularını çok daha geniş bir zaman içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip oldu.

Yapılandırma Başvuruları Nereden Gerçekleştirilebilir?

Yapılandırma ile pandemi süreci içerisinde artan borçların daha kolay şekilde ödenebilmesi adına olumsuz ekonomik koşullara sahip olunmaması amaçlandı. Bunun için borçların yapılandırılması sürecinin uzatılması sayesinde vatandaşlar borçlarını daha kolay şekilde ödeme imkanı elde etti. Bunu sağlamak için ise vatandaşların borçlu bulundukları kurum ve kuruluşlara bizzat müracaat etmesi ya da posta vasıtası ile borç yapılandırma adına başvuruda bulunması gerekir. Başvuru sonuçlandığı zaman ise kolay şekilde borçların yapılandırılması söz konusu olabilecektir. Ayrıca e-sigorta yolu ile de başvuruların gerçekleştirilmesi mümkündür.

ekim-ayi-bitmeden-basvuru-yaparak-borclarinizdan-kurtulun

Peşin ve Taksitli Şekilde Borç Yapılandırma

Peşin şekilde ödeme gerçekleştirildiğinde idari para cezalarının %25’in kesilmesi söz konusudur ve aynı zamanda işlenen faizlerin de %90’ının silinmesi mümkündür. Söz konusu olan peşin ödeme yöntemi sayesinde devlete olan borçların pratik şekilde ödenmesi amaçlanıyor ve vatandaşlar bu imkan dahilinde faizlerden de borçlar ile birlikte rahatlıkla kurtulacak. Benzer şekilde taksitli olarak da borç yapılandırması olanağından söz edilebilir. Taksitle yapılandırmada ise faizlerin bir kısmı siliniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@