Vatandaşlar zamma yönelik ayrıntıları yakından takip ediyor. Düzenlemenin hayata geçirilmesi için çok az bir süre kaldı. Peki ne kadar zam gelecek? Kimler zamdan faydalanabilecek? Detaylar haberimizde sizlerle...

SSK, Bağ-Kur, SGK ve memur emeklisi vatandaşlar için Ekim ayı ile birlikte 500 TL zam müjdesi geldi! Düzenleme kısa bir süre içerisinde hayata geçirilecek. Emeklilere 2021 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan bayram ikramiyeleri Temmuz ayı zammı ve banka promosyonlarına yeni bir gelişme daha geldi. Yeni gerçekleştirilen duyuru ile beraber tüm emeklilere sağlanacak zam tutarı 500 TL olarak belirlendi. 

SSK, Bağkur ve Memur Emeklilerine Zam Müjdesi! 

Bağ-Kur, SSK, SGK ve memur emeklileri için birbirinden ayırt etmeksizin Ekim ayı içerisinde tüm herkese 500 TL en az zam uygulanması bekleniyor. Uygulanacak olan intibak yasası kapsamında yeni zam ile emeklilerin maaşlarının iyileştirilmesi planlanıyor. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün konuya yönelik yeni bir duyuruda bulundu. Yaptığı duyuru içerisinde emeklilerin gelecek dönemlerde rahatlayacaklarını ifade etti.

Ekim Ayında 500 TL Zam

Bağ-Kur, SGK, SSK ve memur emeklileri için maaş zammı gündemde! Vatandaşlar Ekim ayında maaşlarını zamlı olarak almak istiyor. Ekim ayı ile beraber ek ödeme tutarları ile birlikte maaşlar zamlı olarak alınacak. Ek ödemeler kapsamında zamlı bir şekilde emeklilerin hesabına ödemelerin yatırılması bekleniyor. Aynı zamanda vatandaşlar seyyanen zam alacak ve en az 500 TL olarak zam uygulanacak. Ekim ayı içerisinde maaşlarına yansıtılması bekleniyor.

Sayılı Günler Kaldı!

En düşük emekli maaşları kapsamında Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün yeni açıklamasında konuya yönelik görüşmeleri son hızla sürdürdüklerini ve İntibak düzenlemesinin hayata geçirilmesi ile beraber 2000 senesinden öncesi ile 2000 yılından sonrası için emekliler arasındaki maaş farkının eşitlenmesi amaçlanıyor. Bu hususla birlikte Bağ-kur, SGK, SSK ve memur emeklileri için birbirinden ayırt etmeksizin Ekim ayı içerisinde tüm vatandaşlara en az 500 TL zam uygulanması öngörülüyor.

Emekliler konuya yönelik ayrıntıları yakından takip ediyor. Ekim ayı içerisinde tüm emekli maaşlarına zam uygulanacak. İntibak görüşmelerinin tüm hızla devam ettiğini ifade eden Kazım Ergün, emeklilere daha iyi yaşam standartları sunmak için çaba sarfettiklerini ifade etti. Emekliler Ekim ayında zamlı maaşlarını alacaklar.