Ekim Ayında Çocuk Başına Yardım Ödemesi Yapılacak! Başvurular İçin Son Gün 30 Ekim, Devlet tarafından Ekim ayında yapılacak ödeme ile birlikte çocukların korunması ve sosyal açıdan desteklenmesi bakımından desteklenmesi ön görülüyor. Başvurular için son gün 30 Ekim.

Ekim ayı bitmeden devlet tarafından çocukların korunması ve soysal açıdan desteklenmesi için 1.259 TL yardım ödemesi gerçekleştirilecektir. Sahip olmak isteyen vatandaşlar için son tarih ise 30 Ekim olarak belirlenmiştir.

Sosyal ve maddi destek sağlamak bakımından son gün 30 Ekim olarak belirlenmiştir. Başvuru yapılması halinde 1.259 TL yardım ödemesi almaya hak kazanılabilir. Ekonomik açıdan zor durumda olan dar gelirli ailelerin desteklenmesi adına düzenlenen destek ile birlikte çocuk başına 259 TL bir ödeme yapılacak. Sosyal destek ödemesi ise her ay düzenli şekilde yapılmaktadır. Ekim ayı başvuruları dar gelirli olan vatandaşlar için açılmış durumdadır.

Çocukların korunması ve sosyal hayat ile bütünlüğün sağlanması açısından devlet tarafından destek ödemeleri yapılmayı sürdürüyor. Düzenli bir şekilde her ay ailelere gerçekleştirilen destek ödemesinden ekonomik açıdan kötü bir durumda olan vatandaşlar yararlanabilmektedir.

Ekim ayında yapılacak ödemeler konusunda Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından açıklama yapılması ile birlikte çocuk başına geçerli 259 TL tutarında ödeme gerçekleştireceği belirtildi. Çocuk başına gerçekleştirilecek bu ödemeler ise başvuru yapılması sonrasında gerçekleştirilecektir.

Başvuru yapan vatandaşların aynı zamanda gerekli olan şartları da sağlaması gerekmektedir. Başvuruyu gerçekleştiren vatandaşlar ise nereden talepleri ileteceği konusunda pek fikir sahibi değildir. Bundan dolayı da yoğun bir şekilde araştırmalar devam etmektedir.

crfksiz-1

Başvurular Nasıl Yapılır?

Başvurulara ait bir açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ihtiyaç sahibi olan kişilere yönelik ödemeler için 30 Ekim tarihine kadar bakanlığa ait Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ya da e-devlet şifrelerini kullanabileceği belirtildi.

Bakanlık tarafından sunulacak olan bu desteklerin amacı ise çocukların temel anlamda gereksinimlerini karşılanması hedeflenmektedir. Başvuruda bulunan ailelerin hesaplarına 30 Ekim tarihine kadar bir ödeme yapılacağı belirtildi. Ekim ayı ödemeleri için ise 170 milyon 596 TL gibi bir bütçede ayrılmıştır.