Ekmeğe gelen yeni zam İstanbulluları ilgilendiriyor. İstanbul Ticaret Odası'na bağlı fırınlarda satılan ekmeğe zam geldi. Üstelik yılbaşından sonra geçerli olacak zamla birlikte vatandaş kara kara düşünmeye başladı. İşte 210 gram ekmeğin yeni fiyatı...

Asgari ücret açıklamasından sonra ekmek ve diğer ürünlere yeni zamların gelmesi bekleniyor. Öyle ki ilk adım ekmekten geldi. İTO'ya bağlı fırınlar için alınan kararda 210 gram ekmeğin yeni fiyatı belli oldu. Üstelik hangi tarihten itibaren geçerli olacağı da belirtildi. Bu gelişme neticesinde ekmek fiyatlarına dair ne biliniyor sizlerle paylaşacağız.

Ekmek Fiyatları İyice Arttı!

Ekmeğe gelen zamla birlikte 210 gram ekmek artık 4 TL yerine 5 TL'ye satılacak. Bu gelişme sonrasında İTO'ya bağlı fırınlardaki son fiyat bu şekildedir. Ancak şu andan itibaren değil, 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren zamlı fiyatlar geçerli olacak.

Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak! Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak!

Maliyetler Gittikçe Yükseliyor

Asgari ücret zammının da eklenmesiyle birlikte pek çok üründe maliyetlerin iyice artacağı belirtildi. Buna bağlı olarak ürünlerin fiyatlarının artması normal karşılanıyor. Yılbaşından sonra bizleri nasıl bir fiyat artışının beklediğini sizler ile paylaşacağız. Ekmek, uzmanlara göre bu kadar maliyetli olmasına rağmen yine beklentilerin altında zamlandı. Dolayısıyla önümüzdeki aylarda daha yüksek bir zam yapılır mı bilinmiyor. Sorunun cevabı henüz verilmedi.