Ekmek fiyatlarındaki son dakika gelişmesi ve dahası açığa çıktı. Bir şehirde ekmeğe gelen zamlar 1 yıl dolmadan %100'ü buldu. Bu fiyat artışı vatandaşı da şaşırttı. Unlu mamullerde maliyet arttıkça zam yapılıyor. İşte ekmek fiyatlarına dair 2023 tablosu...

Ekmeğe gelen zamlar şu sıralar gündemde. Yeni yıla girmemizle birlikte pek çok kaleme yeniden zam geldi. Öte yandan fiyat artışı yaşanan ürünler arasında ekmek de bulunuyor. Unlu mamullerdeki maliyetin gittikçe artması da en temel etken olarak gösterilmekte. Peki ya ekmek zamları hakkında bizleri başka neler bekliyor? Güncel olarak bazı şehirlerdeki zam oranı dikkat çekti. 1 yılda yapılan zamlar göz önünde bulundurulduğunda ciddi fiyatlar ortaya çıktı.

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!

Ekmek 2,5 TL'den 5 TL Oldu!

Yozgat'ta 2,5 TL olan ekmeğin 5 TL olması dikkat çekti. Yapıln bu zamlarla birlikte geçtiğimiz yılın Şubat ayında ekmek 2,5 TL satılmaktaydı. Şimdi ise Ocak ayında ekmek 5 TL'den satışa sunuluyor. Bu gelişme neticesinde çeşitli ifadelere de yer verildi. Ekmekteki maliyet artışının daha ne kadar devam edeceği soruluyor. Fırıncıların artık zor satış yaptığı ve maliyet artışından ötürü sıkıntılı zamanlar geçirdiği de gelen bilgiler arasında. Bu doğrultuda sendikaların nasıl adım atacağı merak edildi.

Temel İhtiyaçlardan Biri Olarak Gösteriliyor

Ekmek, her sofranın vazgeçilmezi haline gelen bir gıda olarak gösterilmekte. Temel gıdalardan biri olmasından ötürü aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu yüzden ekmeğe yapılan zam vatandaşı bir şekilde zor duruma düşürebilmeket. Yeni yılda başka yeni zamlar gelecek mi önümüzdeki aylarda göreceğiz. Son olarak 50 kuruşluk zam ile 4,5 TL'den 5 TL'ye çıkan ekmek, ani fiyat artışı ile gündemdeki yerini koruyacak.