Ekmek fiyatlarındaki son zamlara yenisi eklenecek. İstanbul'da ekmek kaç TL oldu? İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin'in açıklamaları sonrasında ekmeğe yüzde kaç zam geleceği merak konusu haline geldi.

Ekmek fiyatları, son yıllarda ciddi oranda arttı. Vatandaş için yemeklerde olmazsa olmaz haline gelen ekmek, gittikçe pahalılaşıyor. Üstelik asgari oranla kıyaslandığında dahi zamanla daha az ekmek satın alınabildiği görülmekte. Her şehirde aralıklı olarak yapılan zamlarda bu sefer sıra İstanbul'a gelmiş gibi gözüküyor. Çünkü İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin'den gelen açıklamada fırıncıların bazı talepleri gündeme getirildi.

Ekmek Fiyatları Kaç TL Olacak?

200 gram ekmek hali hazırda 5 TL'den satışa sunuluyor. Fırıncılar ise bunun maliyet karşılama konusunda sıkıntı olduğunu belirterek yeni bir zammın yapılmasını talep etti. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin'in de bu sorunu gündeme taşıması ve Şubat ayında yeni bir adımın atılacağının sinyalini vermesi gözden kaçmadı. Peki ekmek 2023'ün şubat ayında kaç TL'ye çıkacak sorusu yanıt buluyor mu?

Tarım Kredi İndirimini Yaptı! Etin Kilosunu 89,90 TL'ye Düşürdüğünü Açıkladı! Tarım Kredi İndirimini Yaptı! Etin Kilosunu 89,90 TL'ye Düşürdüğünü Açıkladı!

İstanbul'da Ekmeğe %50 Zam İhtimali

Eğer ekmeğe yeni bir zam gelir ise ortalama %50'lik bir zam yapılması gündemde olabilir. Ancak bu konuda kesinlik bulunmuyor. Ekmeğin 7,5 TL olabileceği yönünde bir açıklama yapılmadı. Bu noktada Çetin'den gelecek açıklamalar da fırıncılar açısından önem taşıyor. Güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.