Ekonomik yıkımın altında ezilen vatandaş önce ucuz ekmek kuyruklarına, sonra şekersiz tüketime alışmaya çalışırken bir kötü haber daha geldi.

Son bir yılda üretim maliyeti her sektörde bir çıkmaz yaratırken, iki kata yakın yükselen hazır giyim sektöründe de kışın yüzde 70’e varan fiyat artışının olması bekleniyor.

"ODTUFans" İçin Hukuki Ve Disiplin Süreci Başlatıldı! ODTUFans Kurucuları Kimler? Tutuklandılar mı? "ODTUFans" İçin Hukuki Ve Disiplin Süreci Başlatıldı! ODTUFans Kurucuları Kimler? Tutuklandılar mı?

Zam yağmuruna alışan Türkiye'de hayati öneme sahip gıda ve konut krizinden sonra giyecek sorunu da başladı zira hazır giyimde mayıs ayında yaşanan yüzde 30’luk artışın ardından, kış sezonunda ise yüzde 70 artış şimdiden dillenmeye başladı.

Yıldan yıla bakıldığında fiyatı ikiye hatta üçe katlanmayan herhangi bir ürün neredeyse kalmamışken, vatandaşın son korkusu da üzerine giyecek kıyafet oldu.

Bloomberg HT yayınına katılan ünlü Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan da, hazır giyimde mayısta fiyatlarda 30 artış yaşandığını hatırlatarak, yeni sezonda ise yüzde 70 zam beklediğini vurgulayarak konuyu medyaya da taşımış oldu.