Ekmek ve Ramazan pidesi fiyatlarındaki güncel fiyat değişimi gözler önüne serildi. Bu yıl Ramazan pidesinin kaç TL'den satılacağı belli oldu mu? Ekmek için yeni zam sinyali. İşte 2023 Ramazan Ayı pide fiyatları...

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Ramazan Pidesi ve ekmek fiyatlarındaki güncel gelişmelere ilişkin çeşitli açıklamalar geliyor. Maliyet arttıkça ekmek ve unlu mamullere de zam yapılmakta. Şimdi ise güncel fiyat artışına yönelik Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan açıklama gelmiş bulunmakta. Balcı, ifadesinde ekmek ve pide fiyatlarının değişim oranına yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.

Pide Fiyatına Zam Bekleniyor!

Ramazan pidesinin geçtiğimiz yıl 6 TL'den satıldığını ifade eden Balcı, ekmeğin ise 3 TL olduğunu söyledi. Şimdi ise pide fiyatının ekmekteki artış oranına göre şekillenebileceği belirtiliyor. Unlu mamullere yönelik açıklamasında "Pide geçen sene 6 liradan satılıyordu, ekmek 3 liraydı. Bu sene ekmek 5 lira, pide 10 lira olma ihtimali yüksek. Maliyet hesabını yaparak ilgili kurumlara müracaat yapılacak. İllere göre gramlarda farklılık arz edebilir. Ekmekle pide arasında azami yüzde 30 fiyat farkı meydana gelmiş oluyor. Geçen yıla göre azami yüzde 55 fark olur. Önümüzdeki hafta başında netleşmiş olur." dedi.

Ekmek Kaç TL Zamlanacak?

Ekmek fiyatlarında ise henüz bir zam beklenmiyor. Bu yüzden Ramazan Ayı boyunca ekmek fiyatları bulunduğunuz şehre göre aynı fiyatta sabit kalabilir. Şimdilik zamla ilgili bir karar verilmiş değil. Üstelik yetkili isimlerden böyle bir beklenti de yok.