Sofralarımızın vazgeçilmezi olan ekmek ile ilgili yeni bir tartışma gündeme oturdu. Bu anlamda ekmekte alkol mü var? Ekmekte neden alkol var? Ekmek yemek haram mı, helal mi? Sorularının cevapları merak ediliyor

Türkiye'de herkes tarafından tüketilen ekmek ile ilgili sosyal medya da gündem olan sorular var. Sofralarımızın vazgeçilmezi olan ekmek ile ilgili yeni bir tartışma gündeme gelmiş duırumda. Bu anlamda ekmekte alkol mü var? Ekmekte neden alkol var? Ekmek yemek haram mı, helal mi? Sorularının cevapları merak ediliyor

Ekmekte alkol mü var? 

Özellikle milyonlarca kullanıcısı olan Ekşi sözlükte başlayan tartışma tüm sosyal medya platformlarına taşınmış durumda. Uzmanların açıklamasına baktığımız zaman ise ekmekte doğal olarak alkol olduğu belirtilmekte. Bu alkol seviyesi ekmek pişmeden evvel mayalanma neticesi meydana gelen alkol olmalı. yoksa 300 derece fırına giren bir ekmek hamuru ya da başka mayalı hamurlarda pişme ardından alkol kalması pek olası değil. Ama gene de pişmiş ekmekte kalmasa da meyvelerde, meyve sularında doğal olarak bir alkol var sonuçta şekline görüşler bildirildi. 

Türkiye'de değil Avrupa'da var diyenler var

Bazı uzmanlar ise ekmekteki alkolün Türkiye'de değil, Avrupa'daki paketlenmiş ekmeklerde bulunduğunu iddia etti. 

Ekmekte neler var?

Gündelik olarak sürekli tükettiğimiz ekmeğin içinde çeşitli maddeler ön plana çıkıyor. Bunlar; E170 kalsiyum karbonat, E 471-E477 Mono, 280 propiyonik asit, E 200 sorbik asit, E420 sorbitol, E422 gliserin ve E920 Sistain maddesi olarak ön plana çıkıyor. 

İş Bankası'nın Faizsiz Nakit Avans Fırsatında Son Günler! Elini Çabuk Tutana Sıfır Faizli Kredi! İş Bankası'nın Faizsiz Nakit Avans Fırsatında Son Günler! Elini Çabuk Tutana Sıfır Faizli Kredi!