Musk, Tesla yöneticilerine ekonomi hakkında "süper kötü bir his" taşıdığı söyleyerek yöneticilerden şirketteki işgücünü %10 azaltması gerektiği için dünya çapındaki tüm işe alımları durdurmalarını talep etti.

Tesla şirketinin binlerce çalışanı varken son olarak Avrupa'daki ilk fabrikasını dahi açarak yeni işçiler istihdam etmişti.  Ancak Musk'ın son kararı ile Tesla'da çalışan binlerce kişinin işten çıkarılabileceği öğrenildi.

Reuters'ın haberine göre; Tesla CEO'su Elon Musk, ekonomi hakkında "süper kötü bir hissi" olduğunu ve elektrikli otomobil üreticisindeki işgücünün yaklaşık %10'unu kesmesi gerektiğini söyledi.

Sedat Peker FETÖ Hesaplaşmasını Yalanladı! Lan Bırrakkk: "Milleti Kandırıyorlar" Dedi! Mehmet Cengiz Dahil ifşa Etti! Sedat Peker FETÖ Hesaplaşmasını Yalanladı! Lan Bırrakkk: "Milleti Kandırıyorlar" Dedi! Mehmet Cengiz Dahil ifşa Etti!

Musk, "dünya çapındaki tüm işe alımları duraklat" başlıklı yazıyı Perşembe günü Tesla yöneticilerine gönderdi bile.

SEC verilerine göre, 2021 sonunda Tesla ve yan kuruluşlarında yaklaşık 100.000 kişi istihdam edildi ve bu karar binlerce kişinin işten çıkarılabileceği anlamına geliyor.

Haberin ardından ise Tesla hisseleri düşüş yaşadığı görüldü. Cuma günü ABD piyasa öncesi ticaretinde yaklaşık yüzde 3 düşerken, Frankfurt borsasında işlem gören hisseler yüzde 3,6 düştü.

Bu açıklamaların ve yaşanılanların ardından bir taraftan Musk'ın kripto para dünyasında yaptığı algılar ile spekülasyon yapan trole çıkan adı düşünülürken, bir yandan da Amerika Birleşik Devletleri'nde enflasyonun son 40 yılın en yüksek seviyelerinde gezindiği gerçeği geldi.