50 Bin TL Krediyi Şimdi Kullan 3 Ay Sonra Ödemeye Başla! Bankalar Yeni Duyurdu

cred1

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pek çok vatandaşımız acil nakit ihtiyaçlarından dolayı kredi kullanmak istiyor ve kredi talebinde bulunuyor. İhtiyaç kredisi, acil paraya ihtiyacınız olması halinde Türkiye’de hizmet veren bankalardan vadeli (taksitli) ödeme yolu ile aldığınız borç ödeneği demektir. Bu ödenek, sizlere uygun görüldüğünüz taktirde bankalar tarafından anında verilmektedir. Türkiye genelinde sağlanan ihtiyaç kredisi standartları şuan için maksimum 50.000 TL civarında verilmektedir.

Sizler de bankaları resmi internet adresleri üzerinden ziyaret ederek kredi ve paketleri hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kredi başvurularınızı internet adresleri üzerinden yapabilirsiniz. İsterseniz başvurularınızı mobil uygulamalar aracılığıyla, internet bankacılığı üzerinden, müşteri hizmetleri merkezinden ve kimlik belgeniz ile birlikte şubelere uğrayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Kamu Bankaları Düzenledi!

Faiz oranlarının artması pek çok insanı kredi çekme hususunda tereddüte düşürdü. Bu dönemde pek çok insan kredi çekme durumunu erteledi. Kamunun devleri Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bank uygun faiz oranları ile kişilere kredi fırsatı sağlıyor.

Kredisini sunarken bireylere rahat bir nefes aldırmayı planlayan bankalar sundukları kredilerle vatandaşın yanında olduklarını ifade ediyorlar. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan yapılan son güncel faiz oranları da açıklandı.

Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için uygun faiz oranlı kredi fırsatları sunuluyor. Ayrıca krediyi kullanarak 3 aya kadar erteleme fırsatınız da bulunuyor. Bu zorlu süreçte bireylerin yanında onlara destek olmak için çaba sarfeden kamu bankaları bireylere 5 farklı destek sunuyor. Kamu bankaları pandemi döneminde bireylerden geçer not almayı başardı. Bunun nedeni ise en kritik ve zorlu dönemlerde vatandaşlara en iyi desteği sağlayan ve neredeyse sıkıntı yaşayan bütün vatandaşlara gereken yardımı sağlayan kamu bankaları ve önceki hizmetleri sebebiyle bireyler açısından olumlu değerlendirme gördü.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Koşullar!

Gelir durumu ihtiyaç kredisi için en önemli koşullardan bir tanesidir. Pek çok bankanın aradığı diğer koşullar ise;

– 18 yaşını tamamlamış olmak (Bankalar 20 yaş ve üzerine kredi vermektedir.)
– Vergi levhasının veya SSK kaydının bulunması (Son 3 aya dair)
– Herhangi bir bankadan aldığınız borç sebebiyle takibe düşmemiş olmak,
– Bazı hususlarda kefil (Kefil olarak eşin rızası istenebilmektedir.)
– Gelirin resmi olarak beyanı

Bunların haricinde eğer ipotekli ihtiyaç kredisi kullanılacaksa, eşin rıza durumu talep edilmektedir. İhtiyaç kredileri 36 ay vade ile çekilebilir. İhtiyaç kredilerinde bütün hane halkının değil, sadece krediyi kullanacak olan kişinin geliri hesaplanmaktadır. Yine pek çok bankada gelirin en fazla %50’lik bölümü aylık taksit olacak biçimde kredi çekilebilmektedir.