Altcoin Önerileri: Bu Hafta Kripto Piyasasında Kazanç Potansiyeli Yüksek 5 Altcoin

Kripto para dünyası, Bitcoin’in rekor üzerine rekor kırmasıyla oldukça hareketli. Dolar, Euro ya da altın gibi yatırım araçlarına oranla çok yüksek düzeyde kazandıran kripto paralarla ilgili birçok kişi, altcoin yatırım önerisi arıyor.

Altcoin Önerileri: Bu Hafta Kripto Piyasasında Kazanç Potansiyeli Yüksek 5 Altcoin

Kripto para dünyası, Bitcoin’in rekor üzerine rekor kırmasıyla oldukça hareketli. Dolar, Euro ya da altın gibi yatırım araçlarına oranla çok yüksek düzeyde kazandıran kripto paralarla ilgili birçok kişi, altcoin yatırım önerisi arıyor. Hangi altcoinlere yatırım yapılır, Bitcoin’e alternatif olarak ne almalıyım diyorsanız takip edilmesi gereken altcoinleri sıraladık. 


Öncelikle altcoin nedir diye soracak olursanız, kripto para piyasasında Bitcoin dışındaki tüm kripto paralar altcoin olarak adlandırılıyor. Bitcoin’in, 1 doların altındaki düzeylerden 55 bin dolar seviyesine çıktığı süreç birçok kişiyi heyecanlandırdı, zira o dönem 50 dolarlık Bitcoin alan birisinin, şu anda 2,5 milyon doları, yani 17,5 milyon TL’si olacaktı. Ancak yatırım fırsatını kaçırdım diye düşünüyorsanız, birçok kişinin tercihi altcoinler. Kripto para piyasasında Bitcoin alternatifi olan bu birimlerin her birinin kendi hikayesi var ve bazıları, 10’a katlama potansiyeli olan coinler içinde gösteriliyor. Şimdi, takip edilmesi gereken altcoinlere gelelim, hangi coin kazandıracak sorusunun yanıtı olması muhtemel bu coinler, altcoin rallisinde yani Bitcoin dışında, henüz prim yapmamış coinlerin sert yükselişinde ön saflarda olabilir.Crypto com (CRO)


Crypto com’u son dönemde, coinmarket cap işlem hacimleri listesinde en üst sıralarda görmüş olmanız muhtemel. Binance’ın BNB coini gibi, CRO da dünyanın diğer bir büyük borsası olan crypto com’un kendi kripto para birimi. 0,22 dolardan işlem gören kripto para birimi için 25 Mart tarihi önemli, zira CRO, o gün kendi blokchain ağına geçiş yapacak. IOTA (MIOTA)


1,44 dolar fiyattan işlem gören IOTA da en çok merak edilen kripto paralar arasında geliyor. Nesnelerin interneti teknolojisinin altyapısını oluşturmaya çalışan ve çok köklü bir altcoin olarak bilinen IOTA da bu hafta takip etmeniz gereken altcoinler içinde. Bu haftanın önemi ise, Firefly olarak bilinen dijital cüzdanını bu hafta içinde hayata geçirecek olması. Bu durum IOTA’nın yükseliş beklenen altcoinler listesi içinde yer almasını sağlıyor.ECOMI (OMI)


OMI kodu ile kripto para borsalarında işlem gören ECOMI, şu anda 0,01 dolar, yani yaklaşık 8 kuruştan işlem gören bir altcoin. ECOMI’de yükseliş bekleyenlerin dayandığı nokta ise, altcoinin yarın, yani 24 Mart’ta Uniswap borsasında işlem görecek olması. Merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap, kripto para dünyasında oldukça önemli. Zira bu haber geldikten sonra OMI’nin fiyatı bir hafta içinde yüzde 225 arttı ve iki katından daha çok yükseldi. OMI satın almak isterseniz coin şu anda Bitforex ve Bitmax borsalarında yer alıyor.Kava io (KAVA)


Takip edilmesi gereken, yükseliş potansiyeline sahip altcoinlerden bir diğeri olan KAVA, yarın yani 24 Mart’ta yeni sürümü olan KAVA 5.1’e geçiş yapacak. Güncelleme önerisi onaya sunulmasının ardından destek gördü yani bu adım atılacak. Güncellemenin önemine gelirsek, KAVA’nın piyasa protokolüne entegre olması konusu karşımıza çıkıyor. BiTrue Coin (BTR)


BTR, 0,23 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi, TrustSwap (SWAP) ve SakeSwap ile birlikte bir Binance SmartChain duyurusu ile gündeme gelebilir. BTR’ın Binance Smart Chain’e geçmesi ciddi bir hareket yaratabilir.


Siz de yükseliş beklediğiniz altcoinleri paylaşarak yorumlar kısmında altcoin tartışmasını başlatabilirsiniz. 2021 en çok yükseliş beklenen altcoinler içinde hangi coinler alınmalı, Bitcoin’de yeni rekor ne olur gibi soruların yanıtını birkaç ay içinde göreceğiz. Şunu unutmayın ki en yüksek getiri potansiyeli için, Bitcoin yerine altcoinleri tercih etmek avantajınıza olacaktır. Bitcoin'de 60 bin rekoru tazelenir ve geri çekilme yaşanırsa, altcoinlerde de bir ralli görülebilir. Kripto para piyasasında ralli süreci birkaç ay içinde kendini belli edecek. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER