Başvuru Yapana 30 Bin TL’ye Kadar Yardım Ödemesi! Herkes Alabiliyor

Covid-19 salgını etkilerinin devam ettiği bu zorlu dönemde Hükümet tarafından dev sosyal yardım paketleri gelmeye devam ediyor. Kurum ve kuruluşlar aracılığıyla gelen bu dev paketin şartlarını sağlayan bireyler için tam 30 bin TL destek gerçekleştirilecek. Hükümet tarafından yaşanan bu zorlu süreçte vatandaşlara gerçekleştirilen yardımlar ev yenilemeden, prefabrik konut tamirlerine veya ev tamirlerine kadar pek çok alana kadar açılıyor. Başvuru yapan herkese 30 bin TL'ye kadar dev sosyal yardımın tüm detayları haberimizde sizlerle...

basv

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet covid-19 salgın süreci içinde özel olarak başlatılan hibe destekleri ile gelir seviyeleri uygun olan kişilere sosyal yardım yapmaya devam ediyor! Açıklanan sosyal yardım paketinden yararlanabilmek için vatandaşların aranan koşulları eksiksiz bir biçimde yerine getirmesi bekleniyor. Koronavirüs salgınının kötü etkilerinin sürdüğü bu dönemde hükümet tarafından pek çok devlet destekleri sunuluyor. Devlet aracılığıyla vatandaşlara sağlanan hibe destekleri esnasında konut yenileme ile birlikte prefabrik evler merak konusu oluyor. Geçtiğimiz dönemlerde bu detekler 25 bin TL olarak verilse dahi bugüne kadar uygulanan zamlarla birlikte bu destekler 30 bin TL düzeyine ulaştı.

Prefabrik ev sahibi olmak isteyen kişiler için ev fiyatları daha uygun düzeyde. Pek çok sayıda etkene bağlı olarak değişiklik gösteren prefabrik ev fiyatlarında en önemli husus evin büyüklüğüdür. Kendi arsasına, arazisine prefabrik ev yapmak isteyen kişilerin ilk belirlemeleri gereken husus evin büyüklüğü. Prefabrik evlerin büyüklüklerinin yükselmesi halinde maliyetlerde yükselir. Ev fiyatlarında en önemli değişim bu alanda gerçekleşir.

Prefabrik Evler İçin 30000 TL Destek Fırsatı

Devlet aracılığıyla vatandaşlarımıza gerçekleştirilen hibe destekleri esnasında konut yenileme ile birlikte prefabrik evler merak konusu oluyor. Geçtiğimiz dönemlerde bu desteklerin tutarı 25 bin TL olsa da zamanla uygulanan zamlarla birlikte 30 bin TL olarak verilmeye başladı. İstenen koşulları sağlayan vatandaşlar destek veren kurum ve kuruluşlar tarafından başvurularını gerçekleştirerek 30 bin TL’ye kadar destek ödemesi alabilecek. Bu süreçlerde gelir koşulu önceliktir.

Hane içerisine giren gelir tutarının hanede yaşamlarına devam eden kişi başına asgari ücretin 1/3’inin altında olması gerekiyor. Engeli bulunan vatandaşlardan ebeveynleri olmamak, dul veya yaşlı olmak gibi koşullar ile de destekler sağlanıyor. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından destekler sağlanacak.

Eğitimden Kiraya, Yiyecekten Giyeceğe Yardım Müjdesi!

Konut yenileme ile birlikte prefabrik evler için gerçekleştirilen 30 bin TL destekleme ilave hükümet tarafından pek çok alanda destekler veriliyor. Eğitim süreçlerinde bulunan gençler için eğitim yardımları, covid-19 salgın süreçlerinde etkilenen esnaflar için kira desteğinden giyecek ve yiyecek desteklerine kadar yardımlar hız kesmeden sürüyor. Engel durumları en az %40 ve üzerinde bulunan kişiler için engelli maaşları ile de devlet destekleri sürüyor.

Ev Sahibi Olmak İsteyene Devlet Desteği

Prefabrik ev sahibi olmak isteyen kişiler için ev fiyatları daha uygun düzeyde. Çok sayıda etmene bağlı olarak farklılık gösteren prefabrik ev ücretlerinde en önemli husus evin büyüklüğüdür. Kendi arsasına, arazisine prefabrik ev yapmak isteyen kişilerin ilk belirlemeleri gereken husus evin büyüklüğüdür. Prefabrik evlerin büyüklüklerinin artması halinde maliyetlerde yükselir. Ev ücretlerinde en önemli değişim ise bu alandadır.

Prefabrik evler ortalama 45 metrekareden başlamaktadır. İstenen ölçüye kadar bu oran yükselebilir. Ücretler küçük yapılarda çok uygun olurken, evin büyüklük oranının artması halinde yükselebilmektedir. Evin fiyatını etkileyen bir diğer önemli faktör de kullanılan malzemenin türü olarak önümüze çıkar. Çok çeşitli bir seçim olanağına sahip olan prefabrik ev modelleri müşterilere oldukça geniş seçenekler sunmaktadır. Malzemenin kalitesi yükseldikçe yine fiyatta artar.

Prefabrik ev modellerinde evin büyüklük oranı, malzemenin kalitesine göre farklılık gösteren fiyatlar 30 bin TL’den başlamaktadır. En pahalı bulunanlar için ise değerlendirmede bulunmak zor olsa dahi müşteriler 450 bin TL ile 500 bin TL’ye kadar prefabrik ev sahibi olabilirler. Bunun haricinde ikinci el prefabrik evlerde çok tercih görüyor. Bu evlerde kullanım olduğu için fiyatlarda düşüyor.

Yorumlar kapalı.