Bitexen kimin? Bitexen’in yerli Coin’i Exen Coin güvenilir mi?

Son günlerde sosyal medya platformlarında ve birçok mecrada gündem olan Bitexen nedir? Yatırımcıların özellikle de pandemi nedeniyle değişen ekonomik koşullarda yüzünü döndüğü yatırım araçlarının bir numarası olan kripto para dünyasında yeni bir yerli kripto para borsası olarak hayata geçirilen Bitexen, yerli kripto para yatırımcıları tarafından yakından araştırılıyor. Bitexen nedir? Bitexen kimin? Bitexen güvenilir mi? Bitexen'in coini Exen Coin güvenilir mi? Nasıl alınır satılır? Tüm bu soruların yanıtlarını haberimizde sizler için hazırladık...

bitexen

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde artan kripto para yatırımları, ülkemizde de yatırımlarını klasik yatırım araçları yerine farklı alternatiflere yönlendirmek isteyen yatırımcıları etkilemiş durumda. Bu çerçevede bilinen kripto para birimleri yani coinlerin yerine gelecek vaat eden ve güvenilir coinlere yatırım yapmak hedefleniyor. İşte bu noktada da yerli ve yeni dijital para borsası Bitexen ön plana çıkmış durumda. Son günlerde sosyal medyada ve birçok mecrada gündem olan Bitexen, Türkiye’de faaliyet gösteren dijital para borsaları arasında yer almaktadır. Peki Bitexen nedir? Bitexen’in sahibi kim? Bitexen kimin? Bitexen güvenilir mi? Bitexen’in yerli coini Exen Coin güvenilir mi? Tüm bu soruların yanıtlarına haberimizde sizler için yer verdik…

Bitexen Nedir? Bitexen Kimin?

Bitexen, bir dijital para borsası olarak 4 ortakla kurulmuştur. Merkezi İstanbul Sarıyer, İTÜ Arı Teknoket olan Bitexen’in ortakları Mehmet Fatih Bilgin, Murat Çelik, Ahmet Kürşat Duygulu, Mutlu Dağdelen isimli kişilerdir.

Yönetim kurulu üyeleri 4 ortaktan oluşmakla birlikte Bitexen şirketinin yönetim kurulu başkanlığı koltuğunda Murat Çelik oturmaktadır. Sermayesi 210 bin TL olan Bitexen, 2021 yılında sermaye artırımına gitmiş ve yeni sermayesini 5 milyon TL olarak ilan etmiştir. Bitexen resmi internet adresinde şirketin genel durumu, hedefleri, vizyon ve misyonu ile ilgili .eşitli bilgiler yer almaktadır.

Exen Coin Güvenilir mi?

Şu anda Exen Coin’in güvenilirliği ile ilgili bilgiden ziyade, Kripto para birimlerinin yasal mevzuatla ilişkisine değinmek daha yerinde olacaktır. Ülkemiz, son dönemde popülaritesi giderek artan kripto para birimleri ve kripto para yatırımları konusunda mevzuata birçok eklemeler yapmış, kripto paralar da artık yasal bir zemine oturtulmuştur. Ancak halen daha özellikle vergilendirme boyutuyla ilgili bir takım eksiklikler bulunmakta olup yatırımcıların yeterli seviyede korunamadığı da bir gerçektir.

Bu çerçevede kripto para birimlerine sadece Exen Coin için değil, Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerie yapılacak yatırımlarda dikkatli olunması ve olası risklerin hesaplanarak yatırımların yapılması büyük önem taşımaktadır.