Bütün Banka Müşterilerini İlgilendiren Haber! Kredi Kartlarına Yeni Düzenleme Siz de Ödemek Zorunda Kalabilirsiniz

Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor! Bütün kredi kartlarına yeni düzenleme duyuruldu! Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiren gelişmeler sizlerle. Siz de ödemek zorunda kalabilirsiniz!

kredi-karti

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca kredi kartı sahibini yakından ilgilendiren gelişme! 2021 yılında halen kredi kartı kullanan kart sahipleri yeni düzenleme ile şoka uğrayacaklar. Yeni yılla birlikte yapılan zamlar gündeme gelirken kredi kartı sahiplerini ilgilendiren bir zam ve ücret haberi de geldi. Kredi kart sahipleri 2021 yılında kredi kart aidatı ödemelerinde daha da zorlanacaklar. Peki hangi bankalar kredi kartlarında aidat alıyor? Kredi kart aidat ödemesine zam şoku! Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Milyonlarca vatandaş, kredi kartı kullanıyor ve alışverişlerini kredi kartı ile yapıyor. Şimdi 2021 Mart – Nisan ayı itibariyle kredi kartı sahiplerine bir kötü haber geldi! Milyonlarca kart sahibi 2021 yılında daha fazla kart aidat ücreti ödeyecekler. Bankalardan yapılan açıklamalara göre 2021 yılında kredi kartı kullanan vatandaşlar geçen yıla oranla %20 daha fazla aidat ödemesi yapacaklar!

Koronavirüs salgınının etkilerini göstermeye devam ettiği bu günlerde milyonlarca vatandaş evinden internetin keyfini çıkarıyor ve e-ticaret platformlarıyla alışveriş yapıyor. E-ticaret alışverişlerinde de sıklıkla kredi kartı kullanılıyor. Son dönemde popülaritesi daha da artan kredi kartlarında kullanımlar rekor seviyelere çıkarken vatandaşlar kredi kartı aidatlarında sorun yaşamak da istemiyorlar.

2021 yılı itibariyle kredi kartlarında aidat tutarları yıllık 30 TL ila 350 TL arasında değişiyor. Kimi bankalar yıllık 30-50 TL arası aidat alırken kimi bankalarda aidat tutarı 300-350 TL’lere varabiliyor. Öğrenci kredi kartlarından ise kredi kart aidatı alınmıyor.

Kredi Kartlarına Aidat Şoku! Siz de Ödemek Zorundasınız

Kredi kartlarına ilişkin aidat ödemeleri vatandaşın tepkisini çekse de bankalar son dönemde aidat tutarlarına zam da yaptı. Vatandaşlar her ne kadar tepki gösterse de bu tutarları ödemek zorunda kalabiliyorlar. Geçmiş dönemde de sık sık gündeme gelen ve Yargıtay tarafından tüketici lehine kararların çıktığı kredi kartı aidatları konusunda uyuşmazlıklar, Koronavirüs pandemisinin de etkisiyle had safhaya çıkmış durumda.

Bilinçli bir tüketici olarak sahip olunacak kredi kartının tüm özelliklerinin bilinmesi, önceden aidat tutarlarıyla ilgili detaylı bilgilerin öğrenilmesi büyük önem taşıyor. Aidatsız kredi kart seçenekleri de pek çok banka tarafından sunuluyor. Bu çerçevede tüketiciler, aidat ödemeyecekleri kredi kartlarından faydalanabilirler.

Birinci Yıl Aidat Yok Sonrasında Yüklü Aidat

Pek çok banka, Koronavirüs salgını döneminde artan kredi kartı ihtiyacını karşılamak adına kampanyalar da düzenliyor. Bu çereçevede milyonlarca kredi kartı sahibi, banka kredi kartı kampanyalarının ‘illizyonuna’ kapılarak ilk yıl aidat olmaksızın sonrasındaki yıllarda yüklü aidatlarla karşılaşabiliyorlar. Bu noktada kampanyaları iyi analiz etmek ve geleceği düşünmek büyük önem taşıyor.