Ethereum haftalık analiz

“Burada Ethereum'un direniş çizgisini aştığını görebiliyoruz. Ocak (2021) 'den beri burada sahip olduğumuz diğer üç yüksek dip ile birlikte bir başka yüksek düşük seviyeye daha girdik.

Ethereum haftalık analiz
“Burada Ethereum'un direniş çizgisini aştığını görebiliyoruz. Ocak (2021) 'den beri burada sahip olduğumuz diğer üç yüksek dip ile birlikte bir başka yüksek düşük seviyeye daha girdik. Tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşmak için bir rotaya girmiş gibiyiz.”

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, geçtiğimiz hafta kripto borsası Coinbase'den yaklaşık bir milyar dolarlık Ethereum'un çekildiğini açıkladı.

“Birkaç gün önce Coinbase'den 400.000 ETH çıktı. Spekülatif tahmin, kurumlar artık ETH satın alıyor. "

Ayrıca bir başka habere göre de; Kripto varlık yönetimi devi Grayscale, 2020'nin son çeyreğinde dijital varlıklara yapılan tüm sermaye girişlerinin% 93'ünün kurumlardan geldiğini açıkladı . Bu dönemde Grayscale Ethereum Trust'a yapılan haftalık ortalama yatırım 26,3 milyon dolardı.

Ethereum bugün 10 gün içinde ilk kez 1.685 $ 'ın üzerine çıkarken, balinalar (10.000'den fazla ETH'ye sahip) artık toplam arzın% 68.6'sına sahip. Bu, Kasım 2017'den bu yana balinaların sahip olduğu en yüksek oran olarak karşımıza çıkıyor. Bu arada 10-10.000 EHT’ye sahip olanların oranı ise, eylül 2017'den bu yana en düşük oran olarak gösterilmekte.

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares'e göre, Ethereum geçen ay diğer kripto para birimlerine göre en büyük sermaye girişlerinden birini aldı.

CoinShares raporuna göre , kurumsal yatırımcılardan Ethereum'a sermaye girişi Mart ayının başından 26 Mart'a kadar 130 milyon doları bulurken, tüm kripto para birimleri için toplam sermaye girişi 469 milyon dolardı. Rakam, toplam sermaye girişinin yaklaşık% 28'ini oluştururken, Ethereum'un piyasa değeri tüm alanın yalnızca% 12’si olarak raporlanmış durum da.

ETH'nin yılın başındaki fiyat noktasına kıyasla, altcoin üç ay gibi kısa bir sürede yüzde 180'in üzerinde büyüdü.

2020'nin ikinci yarısı ve 2021'in tamamı ETH'nin katlanarak büyüdüğünü görse de, 2021'de DeFi'nin ETH'nin büyümesinin arkasındaki kilit faktör olduğunu bir çok uzman tarafından desteklenen bir görüş olarak karşımıza çıkıyor.

ETHEREUMİşte Ethereum ve DeFi'nin ilişkisi hakkında bilmeniz gereken birkaç şeyJude LopezYayınlanan 1 gün önce açık 3 Nisan 2021Tarafından Jude Lopez

Kaynak: Pixabay

Ethereum'un fiyatı, son birkaç gündür yükseliyor ve altcoin, tekrar altına düşmeden önce kısa bir süre 2.000 $ işaretine bile dokunuyor. 2020'nin ikinci yarısı ve 2021'in tamamı ETH'nin katlanarak büyüdüğünü görse de, 2021'de DeFi'nin ETH'nin büyümesinin arkasındaki kilit faktör olduğunu görmek ilginç.

ETH'nin yılın başındaki fiyat noktasına kıyasla, altcoin üç ay gibi kısa bir sürede yüzde 180'in üzerinde büyüdü. Bunun DeFi ekosisteminin popülaritesindeki artıştan kaynaklandığı iddia edilebilirken, ETH'nin alanla oldukça ilginç bir aşk-nefret ilişkisine sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Geçen yılın DeFi yazında, DeFi'de kilitli olan TVL bir milyardan 13 katına çıktı. Basın zamanında, DefiPulse'dan gelen veriler , TVL'nin 45,45 milyar dolar civarında olduğunu vurguladı - şaşırtıcı bir artış. 2020'deki aynı zaman aralığında, ETH, her ikisi de fiyat çizelgelerinde iyi tercüme edilen kullanıcı aktivitesi ve ilgisinde bir artışa tanık oldu.

Bununla birlikte, DeFi'ye olan aynı ilgi, Ethereum'un bir platform olarak sürdürülebilirliği ile ilgili sorular da gündeme getirdi. DeFi'ye olan ilginin artmasıyla, işlem ücretleri ve Ethereum'daki Gaz yükseldi, aynı durum platformun daha fazla eleştirilmesine ve incelemesine neden oldu.

CoinMetrics'in son raporuna göre;

“Yerinden finans (Defi) majör defi jeton 2020. Tüm en az 100 kadar en çok% ile harika bir ilk çeyreği vardı yaz aylarında ilk yükselişi sonrasında erken 2021 yılında spot aktı. Ancak Ethereum'un en büyük Q1 hikayesi şüphesiz fungible olmayan tokenlerin (NFT'ler) patlamasıydı. Ethereum, Beeple'ın Christie müzayedesinin başını çektiği dev kripto ürün satışları, Mark Cuban, Elon Musk ve diğerlerinden gelen ünlülerin ilgisi ve CryptoPunks ve Hashmasks gibi dijital koleksiyon parçalarının patlaması sayesinde ana akım medyayı her zamankinden daha fazla vurdu.”

Defi tokenlerine genel bir bakış yapacak olursak, bu yıl için ciddi yükselişlerini gözlemleyebiliriz. Uniswap (UNI), yılın başından bu yana% 486'ya varan kazançlar elde eden UNI ile büyük hacimli DeFi tokenleri arasında başı çekti. SUSHI, CRV, BAL, 1INCH ve ZRX gibi diğer DEX tokenleri de Q1'de önemli kazançlar gördü ve yılın başından bu yana en az% 250 arttı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER