Garanti Bankası Koronavirüs Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

garanti

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Garanti bankası kredileri ne zamana kadar erteledi? gibi soruların cevaplarını bu yazımız üzerinden detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Ertelemesi Yapacak Mı?

Ülkemizde br tehdit haline gelmiş olan koronavirüs salgını sonrasında yapılan açıklamalar ile beraber kamu bankaları haricinde müşterilerine destek verme ve sağlığını koruma amacı ile ekonomiye destek paketlerine özel bankaların da katılacağı açıklandı. Bu bankalar arasında yer alan Garanti bankası, yapmış olduğu açıklamalar ile beraber ülkemiz içerisinde oldukça hızlı bir şekilde yayılmakta olan koronavirüs süreci içerisinde herhangi bir şart aranmadan talep doğrultusunda 30 Haziran 2020 tarihine kadar kredilerin ertelenme fırsatı sunulabilecek.

Garanti Bankası Hangi Koşullarda Kredileri Erteliyor?

Bütün dünya için hayatı durma noktasına getiren, ekonomi olarak da oldukça zorlu bir sürece sebebiyet veren bu virüs sonrasında ekonomi anlamında destek sunma amaçlı bazı tedbirler alınmaya başladı. Garanti bankası olarak da devletin sunduğu bu önergeler ile beraber kararları destekleyip kredilerin erteleyeceği bilgisi verildi. Banka açıklamaları ile beraber;

Bireysel müşterilerde, ihtiyaç duyulması halinde faiz, anapara ve taksitlerin ödenmesi durumunda, herhangi bir şarta gerek duymadan müşterilerin istemesi durumunda 30 Haziran 2020 tarihine kadar her türlü ödemelerin ertelenebileceği bilgileri paylaşıldı.

Kurumsal krediler için müşterilere, istekleri doğrultusunda mevcut durumdaki kredilerin 6 aya kadar uzaması, daha sonrasında ise nakit akış durumları göz önüne alınarak yeniden yapılandırma işlemlerinin yapılabileceği bilgisi verildi.

Kobi ya da mikro ölçekli olan işletmeler için ise, bünyesi içerisinde barındırmış oldukları finansal limitlerin ihtiyaç doğrultusunda limit çalışma destekleri sunulacağı bilgileri verilmiş oldu.

Bankanın bireysel müşteriler için tüketici kredisi ya da ek hesaplar için ödemeleri 3 ay erteleme haricinde kredi kartı taksitleri için de destek verileceği bilgileri paylaşıldı.

Ülkemizde oldukça hızlı bir şekilde yayılıp tehliye arz eden bu virüs için her türlü zarar görmüş olan sektörler adına desteklerinin ödemesiz dönem sonrasında da veriecek olduğu açıklandı.

Garanti Bankası Kredileri Ne Zamana Kadar Erteledi?

Bu durum ile beraber kredi türü ya da miktarı farketmeksizin, kredi erteleme başvuru talebi yapmış olan her şahıs ya da kurum için ödemeler genel olarak 3 ay yani 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenmekte ve bu ertelemelerin sonrasında da her türlü desteğin bizzat Garanti bankası tarafından sunulacağı bilgileri paylaşılmakta.

 

Yorumlar kapalı.