İnternetten Kredi Başvurusu Yapmanın Yolları

qreds

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Direkt olarak internetten kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Bunun için tabi ki farklı alternatifler mevcut. Örneğin kredi başvurusu yapmak için hangi metodu kullanmak istiyorsunuz? İşte bu nokta oldukça önemlidir. Bazılarına göre kredi karşılaştırma siteleri bize en uygun krediyi sunabiliyor. Bazıları içinse güvenilirlik ön planda tutuluyor ve yalnızca bankaların resmi siteleri kullanılıyor.

İnternetten kredi başvurusu yapabilmek için alternatifleri iyi tanımanız gerek. Sorunsuz bir biçimde her işlemi tamamlamak için güvenilir altyapılara ihtiyaç var. Haliyle banka kanalından uygulanan metotların daha güvenli olacağına dair düşünceye hak verebiliyoruz. Fakat en uygun kredi teklifini almanın yolu yine kredi karşılaştırma sitelerinden geçiyor.

  • Kredi Karşılaştırma Sitelerinden Kredi Başvurusu Yapılır Mı?

Kredi karşılaştırma siteleri çoğunlukla özel şirketler tarafından sunulan bir hizmet topluluğudur. Burada onlarca banka üzerinden tüm kredi türleri araştırılarak en uygun faiz oranları ve masraflar çıkartılır. Haliyle kredi karşılaştırma sitelerinde başvuru sonucu buna uygun olacak şekilde düzenlenmez. Fakat sizin yapacağınız başvuru değişkenlik gösterebilir. Avantajlı faiz oranlarını bulmak, dosya masrafı ödememek ve geri ödeme tutarları bazında da kıyaslama yapmak için gayet olağan bir alternatiftir.

  • Bankanın Resmi Sitesinden Kredi Başvurusu Yapılır Mı?

Bu tüm bankaların sunduğu bir hizmettir. İnternet sitesine girdikten sonra bireysel veya ticari olarak tüm kredi ihtiyaçlarınız için başvuru iletebilirsiniz. Burada güvenliğinizi önemseyen pek çok altyapısal reform olduğundan emin olabilirsiniz. Fakat bilgisayar başında kredi başvurusu yapmaktan ziyade cep telefonuyla kredi başvurusu yapmayı tercih edenler daha fazla.

  • Bankanın Mobil Uygulamasıyla Kredi Başvurusu Yapılır Mı?

Bankaların mobil cihazlar üzerinde çalışan aplikasyonları sayesinde sorun yaşamadan kredi başvurularını iletmeleri mümkün hale getirdiklerini biliyoruz. Ciddi anlamda kolaylık sağlayan bu sistemle Android ve iOS cihazlardan tek tıkla bile kredi için işlemleri başlatabiliyoruz.

  • SMS İle Kredi Başvurusu Yapılır Mı?

SMS ile kredi başvurusu yaparken kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor. Burada temel anlamda kısa mesaj gönderdiğiniz numaranın banka tarafından sunulan bir hizmet olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aksi halde üçüncü şahıslara kredi başvurusu için verdiğiniz TC kimlik numaranızı iletmiş olabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu yapmak ne kadar güvenilir diyenler için dikkate bağlı bir algıdan söz edebiliriz. Eğer resmi olarak bankanın kendi sitesinden, kendi mobil uygulamasından veya kendi uzantılarından başvuru yapıyorsanız güvendesiniz. Yine kredi karşılaştırma siteleri için güvenilir adresleri tercih ediyorsanız bir adım öndesiniz. Ancak bu aşamada dikkat etmek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

Ayrıca mobil kredi başvurusu ya da internetten yapılan kredi başvurularında onay sürecine ilişkin herhangi bir avantaj olmayacaktır. Aksine standart süreç işleyecek ve kredi notunuza bağlı olarak ön onay almanız mümkün olabiliyor. Ancak reddedilen kredi başvurusu ile beraber sürekli tekrardan kredi başvurusu yapmamanızı tavsiye ederiz.