İstanbul’da ticari araçlarda cam filmi yasaklandı

İstanbul'da dolmuş ve taksi gibi yolcu taşımacılığı işi yapan ticari araçların cam filmi kullanmasına yasak getirildi.

taksi_ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da ticari maksatlı yolcu taşımacılığı işi yapan ticari araçların camlarında cam filmi kullanılmaması ve camlarının şeffaf olması teklifinin geldiği İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi)’de oy birliği ile “kabul” çıktı.

Yenikapı Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (İBB UKOME) toplantısında çok sayıda gündem maddesi görüşüldüğü ve karara bağlandı.

6 Şubat 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilen UKOME toplantısında verilen “taksi dolmuşlar ve taksilerde en az 2 şoför çalıştırma zorunluluğu” kararında da revizeye gidildi ve pandemi süresince 2 şoför zorunluluğu kaldırıldı.

UKOME gündeminin bir başka maddesi ise dolmuş ve taksi gibi ticari maksatlı yolcu taşıma işi yapan ticari taşıtların camlarında renkli cam filminin kullanılmasının yasaklanması ve camların şeffaf olması teklifi idi.

Görüşmelerden sonra oylamaya sunulan teklif, oy birliği ile kabul edildi. Artık İstanbul’da tüm ticari araçların içi net bir şekilde görünecek biçimde cam filmsiz ve şeffaf olacak.

UKOME Toplantısı’nda ayrıca havalimanlarında iş yapacak taksiler listesinin DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından oluşturulmasıyla ilgili teklif görüşüldü. “Şehir içi – havalimanları arası karşılıklı taksi taşımacılığında yolcu kısıtlamaları” ile ilgili teklifin alt komisyonda görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.