Kripto para ile kendi şehrini kuruyor

Ünlü sanatçı Akon, vatanı Senegal'e kurmayı planladığı fütüristik şehir projesi sonrası Uganda'da için de yeni bir projeyi başlatacağını duyurdu.

2

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Senegalli ünlü şarkıcı Akon, kendi ülkesinden sonra fütüristik şehir projesini Uganda’da da yapacağını açıkladı.

NBS televizyonunda yer alan habere göre, Uganda’nın başkenti Kampala’da basın açıklaması yapan ünlü şarkıcı Akon, hükümet tarafından kendisine verilecek 260 hektar büyüklükteki arazi üzerine bir başka “Akon şehri” oluşturacağını bildirdi.

Fütüristik şehir projesinin tahmini olarak 2036 senesinde bileteceğini kaydeden şarkıcı Akon, bu kentte yaşayan insanların kripto para olan “Akoin” kullanacağı bilgisini verdi.

Ünlü şarkıcı Akon, proje ile Uganda’nın muhteşem yönlerini ve tüm güzelliklerini bütün dünyaya gösterebileceğini ifade etti.

Şarkıcı Akon, 2020 yılının Eylül ayında yaptığı lansmanda ülkesi Senegal’de bulunan 850 hektar büyüklüğündeki arazide yapılacak 6 milyar dolar bedelli projeyi 2021 yılında başlatacağını duyurmuştu.

Akoin’in değeri kısa zamanda arttı

Kripto para birimi olan Akoin geçen Şubat ayında 1 TL düzeylerinde bulunuyordu. Şubat ayı sonları geldiğinde Akoin’in değeri 4 TL seviyesine ulaştı ve Akoin bugünlerde 2.34 TL seviyelerinde bulunuyor. Böylelikle kripto para Akoin kısa zamanda %268 değer elde etmiş oldu.