MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: Bitcoin asla kaybetmez

Bu güne kadar bir çok analist ve uzman, Bitcoin'in teknik olarak diğer bir çok yatırım varlığından nasıl daha iyi performans gösterdiği konusun da tartıştı ve görüşlerini bildirdi. gerek hisse senetlerinden gerekse diğer yatırım varlıklarından kat ve kat fazla bir gelişme gösterdi.

b

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aynı şeyi tekrarlayan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor , kripto varlığının en azından pandemiden önce yılda yaklaşık% 200 arttığını söyledi. Son 12 ay içinde fiyatta% 700,5’lik bir artışla, Amazon, Apple ve Microsoft gibi teknoloji şirketlerini geride bıraktığı da gözlemlendi.(“bu şirketlerin trilyon dolarlık bir ağ” haline gelmesi 40 yıl aldı. Bitcoin’in ise sadece 12 yıl).

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a göre, enflasyon gibi makroekonomik faktörler Bitcoin ağının daha hızlı büyümesine neden oluyor. Bu aynı zamanda kurumların kademeli olarak bilançolarına Bitcoin eklemelerinin ana nedeni olarak, şirketlerin enflasyon karşısın da mali yapılarını Bitcoin ile desteklemeyi seçmiş olmaları da bir başka durum gözden kaçmıyor. Bu tür gelişmeler genellikle kripto’nun fintech piyasalarındaki üstünlüğünü güçlü bir şekilde ortaya koymaktadır. Ancak Bitcoin’in en büyük kripto varlığı olarak yerini almak için yarışan ağların varlığı göz ardı edilemez.

Örneğin, IOHK başkanı Charles Hoskinson bir keresinde kullanıcıları “kripto dünyasında işlerin ne kadar hızlı değişebileceği” konusunda uyardı. Cardano’nun rakibi Ethereum hakkında konuşmasına rağmen, Ethereum gibi şu anda büyümekte olan ağların “MySpace ve Netscape” gibi nasıl yok olabileceğine dair ilginç bir açıklama yaptı.

Genellikle Ethereum üzerine kurulu olan bu ağlar Hoskinson’ın derin planların da cevaplanıyor. Charles Hoskinson Ethereum her zaman Cardano’nun rakibi olarak lanse ettiğini göz önüne alacak olursak, Charles Hoskinson gelecekte bu projelerin Cardano’ya taşınacağından emin.

Bu protokolleri klonlamak kolaydır; bunlarla ortak olmak çok kolay; sadece NFT’lerde, ilk 10 pazaryerinden birkaçına yaklaştık ve onları Cardano’ya aktaran tartışmalara çoktan başladık. Çünkü neden olmasın? Bu kolay bir konuşma ve sadece mühendislik kaynakları.

Hoskinson daha önce kullanıcıları “işlerin ne kadar hızlı değişebileceği ve kripto dünyasında hızlı hareket ettiği” konusunda bir çok tavsiye de bulunmuştu. Ethereum’un “MySpace ve Netscape” gibi yok olabileceğini söylerken, Ethereum’un bir gün Cardano’ya taşınacağını bile söylüyor.

Bu çok sansasyonel açıklamaların ardından Charles Hoskinson ayrıca , Cardano için bir yönetim programı olan Project Catalyst’ten ve son yinelemenin parçası olan ‘Voltaire’in parçası olan bir”deneyden” bahsetti. IOHK, daha önce “7 aydan kısa bir süre içinde” Project Catalyst’in “dünyanın en büyük DAO’su ” haline geldiğini duyurdu.

Charles Hoskinson twitter dan yaptığı yazılı açıklama da;

Yapabileceğimiz şey, onlara göstermek ve onlara destek ve tavsiyelerde bulunmak ve bazı durumlarda belki de Catalyst’in onları kuluçka ve önyükleme yapmak için sunduğunun üstünde ve ötesinde fon sağlamaktır. Ama gerçekte, bu daha çok iş modelinin özü için bir konuşma. Öyleyse NFT’ler 5 veya 10 veya 15 yıl sonra nerede olacak ve hangi iş modelinin başarı şansı en yüksek?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in neden sadece büyüme eğilimin de olduğunu ve bunun aksi ihtimalinin olmaması konusun da görüşlerini bildirdi. Kripto paranın, birkaç on yıl daha sürebilecek tam potansiyelini henüz fark etmediğini söyledi. Saylor’a göre Bitcoin’in değiştirilme şansı neredeyse sıfır. “Trilyon dolarlık dijital para ağı” diye ekledi ve iddia etti :

Bitcoin hayatınızda gördüğünüz en başarılı şey olurdu… Trilyon dolarlık başka bir ağ yok.

Bitcoin’in piyasadaki değerini korumasının bir başka nedeni de, PayPal ve Square gibi şirketlerin varlığı.

Yazan : Kerim TURAN