Ramazan Ayı Öncesi Devletten Yardım Müjdesi! Herkes Alabilecek

Ramazan Ayı'na sayılı günler kala Devletten sosyal yardım müjdesi geldi! Bu yıl Koronavirüs pandemisinin de etkilerini sürdürmesinden ötürü ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan Ayı öncesi birçok sosyal yardım ulaştırılacak. Son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada Ramazan ayı başlamadan önce milyonlarca kişiye ve aileye sosyal yardım ödemesi yapılacağı duyuruldu. Başvuran herkes Ramazan ayı öncesi Devletten nakit para, gıda yardımı, giyecek yardımı vb. sosyal yardım alabilecek! Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

ram

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mübarek Ramazan Ayı’nın başlamasına sayılı günler kala Hükümetten sosyal yardım adımı geldi! Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zorluk yaşayan milyonlarca aileye bu zorlu süreçte milyarlarca TL’lik nakit para yardımı yapılmıştı. Şimdi Ramazan Ayı öncesi yeniden sosyal yardım ödemeleri için açıklama geldi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, hem Koronavirüs pandemisinin ekonomik etkileri hem de yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yardım ödemesi yapılacağının müjdesini duyurdu.

Ramazan Ayı öncesi Devletten yeni sosyal yardım müjdesi geldi! Toplamda 183 milyon 200 bin TL tutarında yeni sosyal yardım kaynağı ayrıldı. Ramazan Ayı başlamadan önce yüzbinlerce hatta 1 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi söz konusu sosyal yardım ödemelerinden yararlanabilecek. Peki Ramazna ayı öncesi sosyal yardım ödemesi nasıl alınır? Başvuru nereye ve nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla haberimizin devamında sizler için hazırladık…

BAKAN DUYURDU! RAMAZAN AYI ÖNCESİ SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ HESAPLARDA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, hem devam eden Koronavirüs pandemisinin yıkıcı ekonomik etkileri hem de yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım yapılacağını açıkladı. Bakan Selçuk açıklamasında, temel gıda gereksinimlerini karşılama noktasında ihtiyaç sahibi durumda bulunan vatandaşlara, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla toplamda 183 milyon 200 bin TL tutarında destek ödemesi yapılacağını aktardı.

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamanın devamında, il-ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, ihtiyaç sahibi durumdaki ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında her yıl ayni ve nakdi sosyal yardımların, sosyal Devlet anlayışı çerçevesinde yapıldığı belirtilerek bu yıl Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi, muhtaç ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ek kaynak aktarıldığı bilgisi yer aldı.

Bakan Selçuk, söz konusu yardımların ve ayrılan kaynağın Ramazan Ayı başlamadan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını da duyurdu. Bu çerçevede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları toplamda 183 milyon 200 bin TL tutarındaki kaynağı, Ramazan Ayı başlamadan önce ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklar. Ödemeler PTT veya diğer bankalar aracılığıyla yapılacak.

RAMAZAN AYI ÖNCESİ YARDIM ÖDEMESİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Ramazan Ayı öncesi Devlet tarafından ihtiyaç sahibi durumdaki vatandaşlara ödenecek sosyal yardımlardan, halihazırda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kayıtlı olarak sosyal yardım almaya devam eden vatandaşlar yararlanabilecek. Ramazan Ayı öncesi temel ihtiyaç desteğinden yararlanmak için yeni bir başvuru yapılmasına gerek olmayacak. Halihazırda yardım almaya devam edenler bu yardımdan da faydalanabilecekler.

Ancak daha önce hiç yardım almamış olup, maddi durumu itibariyle yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar, ikamet ettikleri il veya ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek yardım ödemesinden yararlanma başvurularını yazılı olarak iletebilecekler.