Ziraat, Vakıfbank, Halkbank Kredi veya Banka Kartı Bulunanlar Dikkat! Değişti Mutlaka Kontrol Edin

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta kredi veya banka kartı bulunan vatandaşlar için önemli haber! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kart faiz oranlarında değişikliğe gitti. Son dönemde artan politika faizi sonrası bankalardan da adım geldi.

Ziraat, Vakıfbank, Halkbank Kredi veya Banka Kartı Bulunanlar Dikkat! Değişti Mutlaka Kontrol Edin
Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta kredi veya banka kartı bulunan vatandaşlar için önemli haber! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kart faiz oranlarında değişikliğe gitti. Son dönemde artan politika faizi sonrası bankalardan da adım geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan kredi kartları veya banka kartı bulunan vatandaşlardan alınacak alışveriş, nakit avans faiz oranları ve ürün hizmet ücretleri değişti! Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan kart müşterilerini ilgilendiren önemli değişiklik geldi! 2021 yılında özellikle son dönemde Merkez Bankası'nın politika faizlerinde artışa gitmesi ile birlikte bankalar da faiz oranlarını güncelledi ve revize etti. Kamu bankaları da, banka kartları ve kredi kartları için yeni faiz oranlarını açıkladı. Bu çerçevede banka veya kredi kartlarından yapılacak alışverişlerde alınacak faiz oranlarından nakit avans faiz oranına, temerrüt faizine ve pek çok kalemde ürün hizmet ücretlerine zam geldi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Faizleri Artırdı

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, kredi ve banka kartları için faiz oranlarında artışa gitti. Bu çerçevede Alışveriş faiz oranı azami %1,79 olarak açıklandı. Faiz oranları üzerinden %15 tutarında KKDF ve %5 BSMV kesintisi de yapılacaktır. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın tüm banka ve kredi kartları faiz artışından nasibini aldı.

Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank kredi ve banka kartı faiz oranlarında alışveriş faiz oranı, kartın türlerine göre %1,79 ila %1,95 arasında değişen faiz oranlarıyla işlem görecek. Kartlarıyla alışveriş yapacak banka müşterileri bu oranda faizlerle karşılaşabilecek.

Nakit Avans ve Gecikme Faiz Oranları da Yükseldi

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, banka veya kredi kartlarında nakit avans ve gecikme faiz oranlarını da yükseltti. Bu çerçevede nakit avans işlemlerinde alınacak komisyon oranı yurt içi - yurt dışı ayırt etmeksizin azami %1 olarak uygulanacak. ATM ve Banka şubelerinden yapılacak nakit avans çekim işlemlerinde de avans tutarının %1'i komisyon olarak alınacak. Ayrıca komisyon tutarı üzerinden BSMV tahsilatı da yapılacak.

Nakit avans faiz oranları, kartın banka veya kredi kartı ile kampanyalı bir kart olması durumuna göre %1'den %1,95 oranına kadar değişen faiz ve komisyon oranlarına sahip olacak.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi ve banka kartlarında gecikme faiz oranı da %2,09 olarak uygulanacak. KKKTC için gecikme faiz oranları %2,45 olarak uygulanacak.

Kart Faizleri Düşecek mi?

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması ve yerine Şahap Kavcıoğlu'nun getirilmesi ile birlikte yeni dönemde faiz indirimi sinyalleri alınmaya başladı. Ancak yine de Merkez Bankası yeni başkanı Kavcıoğlu faiz indiriminin hemen yaşanmayacağını belirtti. Bu çerçevede Merkez'in politika faiz adımları yakından izlenecek. Faizlerdeki olası düşüş kredi ve banka kart faizlerinde de düşüşü beraberinde getirebilir. Ancak kısa vadede kart faizlerinin düşmesi beklenmiyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER