Ekonomik krizde acil nakit paraya ihtiyacı olanlara ilaç gibi gelecek duruyu geldi. Nakit ihtiyacı olan hemen başvursun. Çünkü karşılıksız ve geri ödemesiz 1100 TL nakit destek ödemesi veriliyor. Sosyal yardım almak isteyenler başvurularını e-Devlet üzerinden yapabiliyor. Başvuru şartı da yok, yardıma muhtaç olan herkes yararlanabiliyor.

Gözden kaçırmayın

Vatandaşlık Satışında Yeni Skandal Ortaya Çıktı! "Sınavsız Tıp Oku, Vatandaş Ol" Canımız da Emanet! Vatandaşlık Satışında Yeni Skandal Ortaya Çıktı! "Sınavsız Tıp Oku, Vatandaş Ol" Canımız da Emanet!

Pandemi ile başlayan ekonomik kriz hala devam ediyor. Vatandaşlar artan fiyatlar karşısında getirmekte güçlük çekerken Devletten de yardım kampanyaları peş peşe geliyor. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli olan vatandaşlar için 1100 TL sosyal yardım parası başvuruları açıldı. 1100 TL Anneme yardım almak isteyenler hemen e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. Acil nakit ihtiyacı olanlar ekonomik kriz süresi boyunca düzenli olarak başvuru yapmaları durumunda hesaplarından parayı tahsil edebiliyor. Başvuru işlemleri e Devlet üzerinden gerçekleşiyor. Başvuru şartı yok, her handeden 1 kişi başvuru yapabiliyor.

Ekonomik krizde ilaç gibi gelecek yardım! 1100 TL nakit para veriliyor, başvurular E-devlet üzerinden yapılıyor! Devlet, ekonomik kriz sürecinde 1100 TL destek ödemelerine devam ediyor. Tüm dünyada iki yıldan bu yana fırtına gibi Esen pandemi nedeniyle ekonomiler alt üst olmuş durumda. pandemide erken bitti derken Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş ortamı fiyatları iyiden iyiye yükseltti. Özellikle markette temel gıda ürünlerinin fiyatı zirveye ulaşırken vatandaşlar bu darboğazdan kurtulmanın yollarını arıyor. koronavirüs salgınının başından itibaren devlet tarafından sağlanan pandemi destek ödemeleri bu süreçte de devam ediyor. Hükümet, ekonomik kriz sürecinde de vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 1100 TL pandemi destek ödemelerinin devam edeceğini duyurdu. Başvuru yapanlar destek ödemelerinden anında faydalanacak.

ekonomik-krizde-ilac-gibi-gelecek-yardim-1100-tl-nakit-para-veriliyor-basvurular-e-devlet-uzerin-1

Hane bazlı 1100 TL destek veriliyor

E-devlet üzerinden başvuru yapanlara hane bazlı olmak koşulu ile 1100 TL'lik pandemi destek ödemesi sağlanıyor. Şu anda pandemi sosyal yardım faz3 başvuruları kabul ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık daha önce yaptığı açıklamada zaten sosyal yardımlardan faydalanan vatandaşlara başvuruya gerek olmadan ödemelerin yapılacağını söylemişti. Bu süreçte 2 milyona yakın aileye pandemi destek ödemesi verildi. Ancak yardıma muhtaç olan ve e-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşların da başvuruları hala kabul ediliyor. Başvuru sonuçları yine e-devlet üzerinden takip edilebiliyor.

ekonomik-krizde-ilac-gibi-gelecek-yardim-1100-tl-nakit-para-veriliyor-basvurular-e-devlet-uzerin-2

E-devlet 1100 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

Dar gelirli olan milyonlarca vatandaş pandemi süreci boyunca devletin sağladığı 1100 TL sosyal yardım desteğinden faydalandı. İhtiyaç sahibi olan 2 milyondan fazla aileye destek ödemeleri verilirken hala 1100 TL pandemi yardımı faz3 başvuruları devam ediyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile Giriş yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan 1100 TL pandemi sosyal destek ödemesi bölümüne tıklayabilir ve buradaki başvuru formunu doldurabilir. Başvurusu olumlu sonuçlananlar için ödemeler beyan ettikleri banka hesabına yapılıyor. Banka hesabı bulunmayanlar ödemelerini PTT aracılığı ile alabiliyor. Aynı zamanda yaşlı ve evden çıkarmayacak durumda olan kişilerin ödemeleri ise yetkililer tarafından evlerine kadar teslim ediliyor.