Ekranlarda yeni yıl öncesi final depremi başladı! Yeni yılı göremeden final yapacak olan diziler tek tek açıklanıyor! Star Tv, Fox Tv, Kanal D, TRT, Show Tv... Kanallar reytinglerde istenileni yapamayan dizilerin üçer beşer fişini çektiler! İşte Aralık ayında final yapacak diziler!

Son yıllarda televizyon dünyası da dijitalleşme ile taman bir tüketim çöplüğü oldu. Hem televizyon kanallarında hem dijital platformlarda fabrikasyon gibi pek çok dizi çekiliyor. Bu dizilerin kimi daha 3. bölümde final yapıyor ve eyrine yenisi geliyor..

Sosyal medyanın hayatımızın önemli bir parçası olmasıyla tüketim dünyasına alışılmışın dışında çok daha ateşli bir döneme girildi. 

Ve Yargı Dizisinde Final Kararı Açıklandı! Reyting Savaşına mı Yenildi? Neden Final Kararı Aldı? Final Bölümü Ne Zaman? Ve Yargı Dizisinde Final Kararı Açıklandı! Reyting Savaşına mı Yenildi? Neden Final Kararı Aldı? Final Bölümü Ne Zaman?

Eskiden kanal sayıları az, akşamları 2 hatta 3 ayrı diziler izlediğimiz zamanlar geride kaldı. Artık bir dizi saat 8'de başlıyor ve gece 12 buçuğa kadar reklamıyla uzatılan bakışmalar, klipleri flashbackler, uzatılan konularla sürüyor. Şimdi kanalların yanı sıra çıkan dijital platformlarda fabrikasyon gibi pek çok dizi film yapılıyor. Ekranlardaki diziler arasında da olukçca sıkı bir reyting savaşı var. Bu savaşta diziler daha 3. bölümde dahi patır patır final yapıp yerine yenisi geliyor..  

Sosyal medyada yapılan yorumlar hesaplar da aslında bu tüketim çılgınlığının bir başka yönü..

Kanallaırn yaptığı son toplantılara göre 2022'yi göremeyecek olan dizilerde belli oldu. İlk olarak bütçe rahatlığı nedeniyle kolay kolay dizi bitirmeyen TRT'den 2 final kararı geldi!

TRT'DEN 2 FİNAL

merakla_beklenen_kibris_zafere_dogru_dizisinin_afisi_yayinlandi_h119478_6deff

TRT reytinglerde varlık göstermeyen Dünya Hali dizisi için final kararı açıkladı. TRT'nin asıl şaşırtan final kararı ise büyük hayal kırıklığı yaşadığı dizisi Kıbrıs Zafere Doğru dizisi oldu. TRT yeni yıl öncesinde 2 dizisinin de fişini çekti.

STAR TV'DEN 3 FİNAL!

sana-soz-dizisi-fragman-izle-sana-soz-dizisi-ne-zaman-baslayacak_b11ee

Bir başka 2 final haberi birden de Star Tv'den geldi. Diziden yana yüzü gülmeyen Star Tv'den sözleşmesi gereği final yapılamayan Ada Masalı'nın da final bölümüne gelinmesinin ardından 2 final haberi daha geldi. Kulis bilgilerine göre Star Tv Erkan Petekkaya ve Nehir Erdoğan'ın başrolünde yer aldığı Sana Söz ve Nilsu Berfin Aktaş'ın başrolünde yer aldığı Benim Hayatım dizilerinin fişi çekti.

FOX TV KIYIMA DEVAM!

kanunsuz-topraklar-uyarlama-mi-kanunsuz-14428521_4870_amp

Fox Tv'den tabi ki final haberleri devam ediyor. Gözünün yaşına bakmadan dizilerini adeta final için çeken kanaldan Misafir dizisi yeni yılı göremeden final yapıyor. Kanalın tepki gören El Kızı dizisine hala şans vermesi ise bir başka tartışa konusu. Fox Kanunsuz Topraklar için de karar aşamasında olduğu biliniyor.