Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama "Yargıyı silah gibi kullanıyorlar" oldu ve devam etti.

4 yıla kadar hapsi istenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklamalar geldi. Ekrem İmamoğlu canlı yayında "İçişleri bakanının bana 'ahmak' demesine yanıt verdim. 4 yılla yargılanıyorum. Yargıyı silah gibi kullanıyorlar" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava 21 Eylül'e ertelenmişti.

Dünya Neden 6 Temmuz'a Kilitlendi? 6 Temmuz'da Ne Olacak? Kassandra'nın Kehaneti Ne? Dilek Tutmayı Unutmayın! Dünya Neden 6 Temmuz'a Kilitlendi? 6 Temmuz'da Ne Olacak? Kassandra'nın Kehaneti Ne? Dilek Tutmayı Unutmayın!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaşanılanlar sonrası canlı yayında açıklamalar yaparken öne çıkanlar şu cümleler oldu;

Ekrem İmamoğlu: Yaşasın Cumhuriyet!

*Uzun zamandır muhalefeti bastırmak için yargıyı silah gibi kullanıyorlar. Kılıçdaroğlu'na yapılan linç girişimini normal insanlara yapılanlarla kıyaslıyoruz. Toplumu germek istiyorlar.

*Bu arada yargıyı tahküm altını alıyorlar. İktidar ne derse desin. Muhalefet bir şey söylerse uzundan kıyısından hemen suç kavramıyla karşılaşıyor. Onlarca örnek sayabiliriz. İç işleri bakanlığı'nın bana 'ahmak' demesine yanıt verdim. Sözünü kendisine iade ettim. Burdan yola çıkarak sanki YSK'ya demişim gibi dava açılıyor.

*Bunları söylemeye kendilerine hak görüyorlar. 'Söze bakarım söz mü diye adama bakarım adam mı diye' bunları söyledim.

*Birilerine her türlü hakaret küfür serbest.

*Kendilerine karşı olanları bertaraf etmeye çalışıyorlar.

*Bu halk da çok zeki. Masum insanları sokağa dökmeye kalkıyorlar. İnsanlar yine de kardeşçe sandığa gidecekler.  Az kaldı.

*Hala acısını hissetiğiniz İstanbul seçimlerinin üzerinden 3 yıl geçmiş. Hala aynı iftiralara devam ediyorsunuz. Bu inanılır gibi değil.

*'Yüzlerce terörist vardı' dediler. Binlerce sandık görevlisi vardı. Bir kişini bile ifadesi alınmadı. Bu kadar itibarsız bir sürecin ülkeye yaşatılması saçma. Bir kişi var. İç İşleri bakanı. Seçim görevini unutup, seçim güvenliğinden sorumlu birinci kişidir. Seçim akşamı bile görevi ihmal edip, Erdoğan'la görüşen bir kişidir. İstanbul seçimlerinin iptali için elinden geleni ardında koymadı.

*İstanbul seçimlerini kaybettiklerinde ağlamış herkesin düşünmesi lazım. Ya bu insan niye ağlar diye düşünmesi lazım.

*Alıştılar ağlamaya önümüzdeki seçimlerde hıçkıra hıçkıra ağlatacağız.

*Bu mahkemenin açıklaması talihsizliktir. Açılan dava ama İçİşleri bakanıyla benim aramdadır. YSK'yı ve mahkemeyi meşgul etmeyi bıraksınlar. Hala da devam ediyorlar.

*Gönül etik kuralları olan bir mücadele verelim istiyor. Keşke  öyle bir alan oluşsa. Ama tek derdiniz ekonomiyi, yolsuzlukları unutturmak.

*Hep birlikte bir seferberlik duygusuyla bu memleketin demokrasiyle, her vatandaşın eşit olduğu huzur ve rahatla çalışmaya devam edeceğiz. Mahkemede ve diğer ortamlarda bulunanlara, İYİ Parti'ye ve destekleyen diğer partilere yürekten teşekkür ediyorum.