İmamoğlu tarafından yapılan bir açıklama dikkat çekerek gündem konusu oldu.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Financial Times'a verdiği röportajda, ekonomik krizin kötüleştiğini söyleyerek durumun sorumlusu olarak iş dünyasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı sesini yükseltmemesini gösterdiği konuşması sosyal medyanın da gündem konusu oldu.

Şirket yöneticilerine çağrıda bulunan İmamoğlu ayrıca 2023 seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazanması durumunda görevinden alınabileceğini ifade ederekk ekonomiye ve seçimlere ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi.

Avrasya Araştırma sordu: Cumhurbaşkanlığı seçimininde Erdoğan mı, İmamoğlu mu, Yavaş mı?

İmamoğlu, İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini anımsatarak "Seçimi iptal edebilecek zihniyete sahip bir sistem her şeyi yapabilir" derken ayrıca "Türkiye tarihinin en önemli ekonomik krizi"ni yaşadığına değinerek iş dünyasına da tepki gösterdi.

Şirket yöneticilerine cesaretli olma çağrısında bulunan ve iş dünyasının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve sıradışı ekonomi politikalarına sesini yükseltmediği için ekonomik krizin kötüleşmesinden sorumlu tutan İmamoğlu İmamoğlu, şirket yöneticilerinin birçoğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirmekten korktuğu için uzun süredir sessiz kaldığını söyledi.

Murat Ongun: İmamoğlu İBB Sözcülüğü makamını kaldırdığını açıkladı, 'Murat Bey diğer işlerine devam ediyor' dedi - BBC News Türkçe

"Hesaplarının soruşturulmasından, hukuka aykırı yargılanmaktan veya başka bir müdahaleyle karşı karşıya kalmalarından korkuyorlar." diyen İmamoğlu kendisi ile ilgili olarak da "Akla hayale gelmeyecek, 'Asla olmaz' dediğimiz pek çok şeyi yaptılar. Seçimi iptal edebilecek zihniyete sahip bir sistem her şeyi yapabilir.” diyerek görevden alınabileceğini belirtti.