"Cumhurbaşkanımızın emri ile müdahale edildi" beyanını eleştiren İBB Başkanı İmamoğlu AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taklidini yaptı salonda alkış ve kahkaha koptu...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mahmutbey İtfaiye İstasyonu’nun açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangına yönelik “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla müdahale edildi” açıklamasına tepki gösterirken kahkaha koptu.

Yaptığı konuşmada “Nereden nereye” diyerek ses tonunu Erdoğan’a benzeten İmamoğlu, salondakilere kahkaha attırdı.

“Vallahi de billahi de itfaiye benden bile talimat almıyor onu söyleyeyim. Allah korusun hiç kimse yangınla yüzleşmesin. Ama bir yangın olduğunda talimat diye bir şey olur mu? Nereden nereye geldik? Benzedi de bu ton“Nereden nereye geldik” diyen İmamoğlu yaşanan olaya da bu cümlesi ile damga vurdu.

İmamoğlu vatandaş tarafından da "ya talimat verilmeseydi?" şeklinde de eleştirilen İbrahim Kalın açıklaması için "Bir yangın olduğunda talimat diye bir şey olur mu? Nereden nereye geldik? Benzedi de bu ton da ‘Nereden nereye geldik’. Bir ihbar gelir. Görevinin gereği yola çıkar. Görevinin gereği yola çıkar. Hem yangını söndürür. Hem insanları kurtarır." dedi.

İmamoğlu'nun konuşmasında "Taleplerimiz vardı. Bir kısmı onaylandı. Alımlarını yaptık. Yanımda bir kadın, bir erkek çalışanımız var.Hepsi halamın oğlu, halamın kızı elbette değil. Liyakatiyle buraya gelmiş hepsi benim kurumsal akrabam. Yolları açık olsun” sözleri ise ayrıca dikkat çekti.

Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç! Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç!