Doğalgaza zam haberi ile başlayan gün yeni zam haberleriyle devam ediyor. Doğalgaz zammının hemen ardından elektriğe zam geldiği duyuruldu. Sanayide kullanılan elektriğin birim fiyatı arttı.

Yenigün doğalgaza zam haberleri ile başladı. Vatandaşlar daha doğalgaz zammını hazmedemem eden hemen ardından elektriğe zam haberi geldi. Sanayide kullanılan elektrik fiyatlarına zam yapıldı. Konut ve ticari tane abonelerinin elektrik tüketim fiyatları ise değişmedi.

Gözden kaçırmayın

Kızılay Fena Karıştı! AKP'nin İç Hesaplaşmaları Başlıyor!.. Naci Yorulmaz Kimdir? Neleri İtiraf Etti? Kızılay Fena Karıştı! AKP'nin İç Hesaplaşmaları Başlıyor!.. Naci Yorulmaz Kimdir? Neleri İtiraf Etti?

Elektriğe ne kadar zam geldi?

Son dakika elektriğe zam haberi verildi. Sanayi abonelerinin kullandığı elektrik fiyatlarına yüzde yirmi ile yüzde 26,37 arasında zam yapıldı. Ticarethane ve konut abonelerinin elektrik tarifelerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Doğalgaza zam gelmişti

BOTAŞ gece saatlerinde bir açıklama yaparak 1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere doğalgaz fiyatlarına zam geldiğini duyurmuştu. Yapılan açıklamaya göre evlerde kullanılan doğalgaz birim fiyatı da %35, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatı da %44.30, elektrik üretimi dışında kullanılan doğalgazın birim fiyatına ise %50 zam yapıldı. Yapılan zamlara göre kişi olarak son zamanlarda tüm dünyada görülen enerji krizi gösterildi. Açıklamada, artan maliyetler nedeniyle zam yapılmasının zorunlu hale geldiği belirtildi.

Sosyal medyanın gündemine oturdu

Yılbaşından bu yana peş peşe gelen zamlar vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Son olarak doğalgaz ve elektriğe yapılan zam da yine sosyal medyanın gündemine oturdu. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı zamlara tepki gösterirken BOTAŞ’ın yaptığı açıklamada tutarsızlık olduğu belirtildi.