{"uid":"B05C6E84-0297-44DE-BA4D-EA74A4124DA5_1606813118524","source":"other","origin":"gallery","sources":["328939070060211","333114580013211"]}

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından elektrik zammı konusu ile ilgili bir açıklama geldi. Son zamanlarda sıkça haber olarak da konu alınan elektrik zammı, vatandaşlar arasında oldukça araştırılan bir konu haline geldi. Yılın son ayına gelmişken hemen hemen her şeye gelen zamlar, enflasyon oranı, maaşlara yapılacak olan zamlar ve diğer konular hakkında oldukça konuşulmaya başlandı. Maaş zamlarından sonra en çok merak edilen konulardan birisi de elektrik, doğalgaz, su gibi önemli kaynaklara gelecek olan zamlar oldu. Vatandaşın cevabını aradığı sorulara yanıtlar bir bir geliyor. Elektrik zammı konusunda da cevap ilgili kurum olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan geldi. Peki, elektriğe zam gelecek mi ? Elektrik fiyatlarında son durum nedir ?Elektrik faturalarının fazla gelmeye başlaması, hizmet bedeli, vergi kesintisi, dağıtım bedeli ve kayıp kaçak bedeli gibi konular vatandaşlar arasında sıklıkla konuşulmaya ve üzerinde tartışılmaya başlanan konulardan oldu. Vatandaşlar bu elektrik zammı ve faturalara eklenen ek ücret talebi konusunu sosyal medyaya da taşıdı. Sosyal medyada alıp başını giden konu popüler hale geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından konuya ilişkin bir açıklama sonunda geldi. EPDK tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde; "Elektriğe bir düzenleme fiyat artışı  yada zam yapılmadı. Faturalara kesinlikle ve kesinlikle yeni bir gider eklenmedi." olarak kayıtlara geçti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından yapılan bu açıklamaya göre elektrik faturalarına gelen bir zam olmadığı da netleşmiş oldu. Ancak elektrik faturalarına yansıyan hizmet bedeli, vergi kesintisi, dağıtım bedeli ve kayıp kaçak bedeli gibi konular hala açıklığa kavuşturulmadı.