Elektriğe gelen zamla birlikte vatandaş faturasını ödemekte güçlük çekebiliyor. Devlet ise bunun önüne geçebilmek için bakanlık aracılığıyla elektrik faturası desteği vermekte. PTT'den verilen elektrik desteğinde aylık kaç TL ödeniyor? Elektrik faturası desteği almanın yolu ve başvuru hakkında bilgi...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşın elektrik ihtiyacını karşılaması ve yüksek gelen faturaları hafifletmek için destek oluyor. Elektrik faturası desteğine dair şartlar açıklandı. Ailelere sağlanacak bu destekle birlikte çocuk sayısının önemi fazla. Çocuk sayısı arttıkça elektrik yardımındaki miktar da artıyor.

Ödemeler PTT'den Alınacak

Elektrik yardımı ödemelerini PTT'den temin edebileceksiniz. Bu sayede elektrik faturanız daha düşük gelecek. Sudan ucuz bir şekilde elektrik faturası ödemek için yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki ya kim ne kadar ödeme alacak? 1,2,3,4 çocuklu aileler ne kadar ödeme alıyor?

Akbank'tan Son Dakika Konut Kredisi! 1,99 Faiz Oran ve 120 Ay Vadeli Ev Sahibi Olma Fırsatı! Akbank'tan Son Dakika Konut Kredisi! 1,99 Faiz Oran ve 120 Ay Vadeli Ev Sahibi Olma Fırsatı!

elektrikdiregi

Elektrik Yardımı Tutarları

  • 1-2 kişilik ailelerde 75 kwh'ye kadar (ortalama 108 TL) destek sağlanacak.
  • 3 kişilik ailelerde 100 kwh'ye kadar (ortalama 144 TL) destek sağlanacak.
  • 4 kişilik ailelerde 125 kwh'ye kadar (ortalama 180 TL) destek sağlanacak.
  • 5 kişilik ailelerde 150 kwh'ye kadar (ortalama 210 TL) destek sağlanacak.

Elektrik Faturası Desteği Şartları Neler?

Elektrik faturası desteğinden herkes yararlanamıyor. Bu yardımı alabilmek adına belirlenmiş şartları karşılamanız gerekmektedir. Maddi durumu iyi olmayan ve geliri düşük vatandaşlar önceliklidir. Aile üye sayısına göre ve kwh sınırlamasına göre PTT'den ödeme yapıldığını da belirtelim. Yani elektrik destek ödemeleri her ay PTT aracılığıyla tarafınıza iletilecek.

elektrk