Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in doğalgaz ve elektrik faturalarına zam için hazırlık yaptığı iddia edildi. Öte yandan ödemelerdeki sistemin değiştirileceği ve maliyete göre ödemenin devreye sokulacağı belirtiliyor. Peki doğalgaz elektrik yüzde kaç zamlanacak?

Son zamanlarda artan enflasyon ve yaklaşan yılbaşı nedeniyle faturalara da zam geleceği tahmin ediliyordu. Şimdi ise ortaya bomba bir iddia atıldı. Elektrik, doğalgaz, su faturalarına zam mı geliyor? Vatandaş yüzde kaç zamlı elektrik ve doğalgaz ödemesi yapacak? İşte detaylar...

Mehmet Şimşek Faturalara Zam Talimatı Verdi mi?

Vatandaşlar, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında olası bir artış konusunda kaygılı. Bu konuda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bir girişimde bulunduğu söylentisi, gündemi sarsan bir haber oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

faturadestek

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki olası bir artış, birçok kişinin aile bütçesini zorlayabilir. Ziraat Bankası'nın önceki yöneticisi Prof. Dr. Şenol Babuşcu, sosyal medya üzerinden Mehmet Şimşek'in bu fiyat artışları için direktif verdiğini belirtti. Babuşcu, “Mehmet Şimşek'in 1 Nisan itibarıyla konutlarda kullanılan elektrik ve doğalgaza maliyet bazlı fiyat uygulaması başlatma yönünde bir emir verdiği söyleniyor” ifadesini kullandı. Ancak, bu iddiayı destekleyecek bir kaynak belirtmedi ve Mehmet Şimşek veya ilgili bakanlıktan bu konuda resmi bir bilgi paylaşılmadı.