Altın ve dolar birikimi olanlar ya da altın ve dolar alacaklar aman dikkat edin. Uzman isimler altın ve dolar için uyarı yaptı. O tarihte... İşte haberin tüm detayları sayfamızda.

Geleneksel yatırım aracımız olan altın son yıllarda sıklıkla inişli çıkışlı bir dönem yaşıyor. Özelliklede pandemi süreci altın ya da dolar yatırımlarını etkiledi. Her yıl normal seyirde yükselmeler yaşayan altın; pandemi sürecinde daha yoğun artış sürecini yaşadı. Yatırım aracı olarak altın çok zor tercih edilir haline geldi. Dolar olarak da sağalan yatırımlar da yine aynı durumlara yaşanıyor. Uzmanlara göre altın ya da dolar yatırımınız varsa uzun süreli süreç için bozdurulmaması gerekiyor. Özelliklede ani iniş çıkış süreçlerinde ani kararların alınmamasını uzmanlar sıklıkla uyarmaktadır. Günümüz koşullarında yatırım yapmak şart haline geldi; fakat her zaman için doğru yatırım aracının tercih edilmesi gerekir. Eğer geleneksel yatırım aracı olarak altın ile yatırım yapmayı düşenlerin uzun vadeli yatırım şeklinde önerilir. Aksi durumlarda ani kararlar ile zarar elde etme riski daha fazladır. Altın ya da dövize yatırım yapanların önümüzdeki dönemde yatırım portföylerini geniş tutmaları önerilmektedir.

Gözden kaçırmayın

Burası da "Millet Bahçesi" Olacak Demişlerdi Yapılaşmaya Açıldı! Atatürk Havalimanı Farklı mı Olacak? Burası da "Millet Bahçesi" Olacak Demişlerdi Yapılaşmaya Açıldı! Atatürk Havalimanı Farklı mı Olacak?

Altın Veya Dolar Nasıl Düştü

Elinde altın ve dolar olanlar veya alacaklar tarih verildi! Altın ve dolarınız varsa bunu yapmalısınız yoksa...  Genel olarak altın ya da dolar yatırımı düşünenler için sıklıkla merak edilen altın veya doların neye göre düştüğü oluyor. Piyasa durumlarında ONS sistemine göre altın ya da dolar rakamlarında düşmeler yaşanabiliyor. Bu yüzden de ONS takipleri ile yatırım kararı almak günümüzde yatırımlarda kazanç riskini artıyor. Son dönemlerde de pandemi tüm dünyanın ekonomi alt üst etti. ONS sistemi bu durumdan etkilenerek altının ya da doların sürekli inişli çıkışlı olmasını sağladı. Bundan dolayı risklerin eşit dağıtılması için farklı emtialara da yatırım yapmak önerilmektedir.

Teşvik Paketleri İle Altın Ve Dolar Tercihleri

Yaşanan ekonomik durumlardan kaynaklı olarak devlet teşvik paket sistemini oluşturdu. Bu sistemde vadeli olarak çalışan bir ekonomi sistemi sağlandı. Altın ya da dolar bozduran teşvik sistemine katılarak hem karlarını koruyorlar hem de TL değeri korunuyor. Özelliklede teşvik paketi sonrasında hem altında hem de dolarda iniş süreçleri daha sık yaşandı. Yaşanan bu değişimler ile altın ve dolar yatırımlarında da değişimler yaşandı.