Elmalı davası çocukları kaçırıldı mı? Sanıklar tahliyeden sonra delilleri karartmak, çocukları kaçırmak istedi

Elmalı davası son dakika gelişmeleri devam ediyor. Öz anne ve üvey baba tahliye edildikten sonra çocukları kaçırmak ne istedi? Elmalı davası çocukları kaçırıldı mı?

Gündem 30.06.2021 - 12:35 30.06.2021 - 12:35 Volkan Arık

Antalya'nın Elmalı ilçesinde meydana gelen ve kamuoyunda elmalı davası olarak bilinen iki çocuğun öz anne ve üvey babası tarafından cinsel istismara uğraması olayında son dakika gelişmeleri devam ediyor. Çocukların avukatı yaptığı açıklamada iki çocuğun Tahliye edilen anne ve üvey baba tarafından kaçırılmaya çalışıldığını iddia etti. Peki Elmalı davası çocukları kaçırıldı mı? Delil karartma, çocuk kaçırma olayından sonra sanıklar tutuklanacak mı?

Antalya'nın Elmalı ilçesinde 2019 yılında meydana gelen ve o dönem 6 ve 9 yaşlarında olan iki kardeşin cinsel istismara uğraması kamuoyunda Elmalı davası olarak biliniyordu. Babaannenin şikayeti üzerine ortaya çıkan olay çocukların adli tıp muayenelerinde de tespit edilmişti. Davada tutuklu yargılanan sanıklar öz anne Merve Akman ve üvey baba Rahmi Akman 5 Ocak 2021 tarihinde görülen 3. duruşmada tahliye edilmişti. Olayın ardından kamuoyu ayağa kalkarken özellikle Dün sosyal medyada sanıkların tahliye edilmesi infial yarattı. Peki Elmalı davası çocukları kaçırıldı mı? Elmalı davası delilleri karartıldı mı?

elmali-davasi-cocuklari-kacirildi-mi-saniklar-tahliyeden-sonra-delilleri-karartmak-cocuklari-kac-4

SON DAKİKA ELMALI DAVASI ÇOCUKLARI KAÇIRILDI MI?

Elmalı davası olayını takip eden avukatlardan olan avukat Gülşah Ekin BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada çok ifadeler kullandı. Tekin yaptığı açıklamada sanık anne ve babanın dava süreci başlamadan önce çocukları kaçırma teşebbüsünde bulunduğunu ifade etti. Sanıkların tutuklu yargılanmaları gerektiğini savunan Ekin anne ve üvey babanın teşebbüsü ile ilgili olarak etrafta kamera kayıtları olduğunu unuttuklarını ve kayıtlarla bu durumun belgeli olduğunu dile getirdi. Ekin, sanıkların delil karartma ve çocuklara zarar verme ihtimali yüksek olduğunu belirterek mutlaka tutuklanmaları gerektiğini söyledi.

elmali-davasi-cocuklari-kacirildi-mi-saniklar-tahliyeden-sonra-delilleri-karartmak-cocuklari-kac-3

HSK ELMALI DAVASI İLE İLGİLİ İNCELEME BAŞLATTI

Elmalı davası son dakika gelişmelerinden biri de dava ile ilgili olarak HSK tarafından başlatılan inceleme oldu. Adalet bakanı Abdülhamit Gül Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Çocuklarımızın cinsel istismarına hiç kimse, hiçbir şekilde müsamaha göstermez; gösteremez. Yargı süreci devam ediyor. Süreci yakından ve dikkatle takip ediyor, sürecin hassasiyetine uygun her türlü tedbiri alıyoruz. HSK da konu hakkında inceleme başlattı”.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@