Elmalı davası istismarcı Merve Akman ve Rahmi Akman’ın skandal ifadeleri ortaya çıktı! Hiç utanmadan suçsuzuz dediler

Elmalı davası son dakika gelişmeleri devam ediyor ve sosyal medyada olay hala sıcaklığını koruyor. Davada sanık olan istismarcı anne ve üvey babanın skandal ifadeleri de bugün ortaya çıktı.

Gündem 30.06.2021 - 16:28 30.06.2021 - 16:28 Volkan Arık

Antalya'da biri 10 biri 7 yaşında olan iki kardeşin öz anneleri ve üvey babaları da dahil olmak üzere çok sayıda kişinin cinsel istismarına maruz kalmaları ile başlatılan ve elmalı davası olarak bilinen olayla ilgili olarak son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Elmalı davası olayında çocukların çizdiği resimler, mektup ve beyanlar olmasına rağmen olayın şüphelileri Merve Akman ve Rahmi Akman serbest kalmıştı. Türkiye'yi ayağa kaldıran bu olayda istismarcı öz anne ve üvey babanın skandal ifadeleri ortaya çıktı. Peki uzmanlar ne diyor? Elmalı davası sanıkları Merve Akman ve Rahmi Akman neden serbest kaldı?

Antalya'nın Elmalı ilçesinde Öz anneleri ve üvey babaları da dahil olmak üzere çok sayıda kişinin cinsel istismarına maruz kalan biri 7 diğeri 10 yaşındaki iki kardeş durumu babaannelerine anlatmış ve babaanne şikayetçi olmuştu. Kamuoyunda infial yaratan olay sonrasında özellikle sanık Merve Akman ve Rahmi Akman'ın serbest kalması sosyal medyada tepkilere neden oldu. Anne ve üvey baba Ocak ayında görülen son duruşmada tahliye edilirken Özellikle çocukların cinsel ilişkiyi resimlerinde net olarak anlatmasına rağmen sanıkların neden serbest kaldığına hiç kimse anlam veremedi. Peki Merve Akman ve Rahmi Akman nasıl serbest kaldı? Elmalı davası sanıkları neden tutuklanmıyor?

elmali-davasi-cizimler-ne-anlatiyor-elmali-davasi-cocuklarin-cizdigi-resimler-nasil-uzmanlar-ne-3

ELMALI DAVASI SANIKLARI MERVE AKMAN VE RAHMİ AKMAN NEDEN TUTUKLANMIYOR?

Avukat Pınar Hacıbektaşoğlu A Haber canlı yayınında Elmalı davası olayı konusunda mahkemenin verdiği kararı değerlendirdi. Hacıbektaşoğlu yaptığı açıklamada, “Çocuğun cinsel istismarı ile ilgili olarak biz devlet olarak, toplum olarak bir tutum aldık. Herkes görevini yapmaya çalışıyor. Asıl olan uygulama... " ifadelerini kullandı. Hacıbektaşoğlu açıklamasının devamında özellikle çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarında bazı hakim ve savcıların yaptıkları bir hataya dikkat çekerken bu davada da benzer bir hata yapıldığını ifade etti. hacıbektaşoğlu, "Dosyaya tamamen hakim olmamakla birlikte çocukların ifadesi alınmış, daha sonra tahliye ile ilgili ifadeleri tekrar tekrar alındıktan sonra çocuk farklı bir ifadede bulunuyor. Çocuğun yaşı itibarıyla bu beyanda bulunması normal. En büyük travmayı bundan sonra uzayan yargı sürecinde yaşıyorlar. Bunu da mahkemeler yapıyor. Ben bu yargılamanın hakimini, savcısını bilmiyorum. Siz 7 ile 9 yaşında çocukları tekrar tekrar dinlerseniz hayatında büyük bir travmaya dönüşür. Bu dosya ile ilgili çocukların tekrar ifadesinin alınması, en büyük sorun bu.” dedi.

elmali-davasi-cizimler-ne-anlatiyor-elmali-davasi-cocuklarin-cizdigi-resimler-nasil-uzmanlar-ne-2

ÖZ ANNE VE ÜVEY BABA UTANMADAN ÇOCUKLARI SUÇLADI

Diğer yandan Elmalı davası olarak bilinen olayla serbest kalan öz anne Merve Akman ve üvey baba Rahmi Akman utanmadan çocukları suçladı. Çocukların olayı en detaylı haliyle resimlerinde çizmesine rağmen Merve Akman çocukların dolduruşa geldiğini ve kendilerini bu nedenle suçladığını öne sürdü. Rahmi Akman ise mahkemede verdiği ifadesinde çocuklara hiçbir şey yapmadıklarını ve tahliyesini talep ettiğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@