Elmalı davası resimli anlatım bile kararı değiştirmedi! İstismarcı anne ve üvey baba serbest sosyal medya ayakta

Elmalı davası resimli anlatım şu sıralar sosyal medyanın gündeminde. İki çocuğun cinsel istismarı çizerek anlatması bile kararı değiştirmedi istismarcılar serbest.

Gündem 29.06.2021 - 12:15 29.06.2021 - 12:15 Volkan Arık

Antalya'da iki kardeşin yaşadıkları cinsel istismarı resimlerle çizerek anlattıkları ve elmalı davası olarak bilinen davada anne ve üvey babanın adli kontrol şartı ile serbest kalması sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Elmalı davası resimli anlatım bile kararı değiştirmezken Twitter gündeminde konu ilk sıraya taşındı. Sosyal medya kullanıcıları karara binlerce tepki yağdırırken #ElmalıDavası etiketiyle yapılan paylaşımlara ünlü isimler de katıldı.

Antalya'da cinsel istismara uğrayan iki kardeş yaşadıkları korkunç olayı çizdikleri resimlerle anlatmıştı. Anne ve üvey baba olayın ardından tutuklanmıştı ancak Dün görülen son duruşmada serbest kaldı.  Sanık anne ve üvey babanın adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüdü. Twitter'da #ElmalıDavası etiketi ile binlerce paylaşım yapılırken ünlü isimler de yaptıkları paylaşımlarla karara tepki gösterdi.

elmali-davasi-resimli-anlatim-bile-karari-degistirmedi-istismarci-anne-ve-uvey-baba-serbest-sosy

ELMALI DAVASI NEDİR?

Antalya'nın Elmalı ilçesinde meydana gelen olayda o dönem 6 ve 9 yaşında olan iki kardeş Balıkesir'de Baba annelerinin yanında kaldıkları sırada başlarından geçen cinsel istismarı anlatınca babaanne savcılığa başvurdu. Babaanne savcılığa verdiği Dilekçede 2 torununun cinsel istismara uğradığı iddiası ile eski gelini Merve A., kocası Rahmi A. ile gelininin erkek Arkadaşlarımdan şikayetçi oldu. O dönem Baba annelerinin yanında bulunan çocukların ifadesi Çocuk İzlem Merkezi’nde alındı. İki çocukta yaşadıkları dehşeti verdikleri ifadede anlatmakla birlikte resimlerle çizerek de anlattı.

elmali-davasi-resimli-anlatim-bile-karari-degistirmedi-istismarci-anne-ve-uvey-baba-serbest-sosy-2

ELMALI DAVASI RESİMLİ ANLATIM SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Uzun süre boyunca hem cinsel istismara uğrayan hem de şiddet gören iki kardeş başlarından geçen olayları deftere yaptıkları çizimlerle de anlattı. Elmalı davası resimli anlatım sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşerken davada anne ve üvey babanın serbest kalması ise sosyal medya kullanıcılarını ayağa kaldırdı. Soruşturma dosyasına giren resimler olmasına rağmen 2 şüphelinin serbest olması sosyal medya kullanıcılarını İsyan ettirirken çok sayıda kullanıcı yaptıkları paylaşımlarla mahkemenin kararına tepki gösterdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@