Elmalı davası sanığı Merve Akman kimdir? Merve Akman tutuklandı mı?

Elmalı davasıTürkiye'yi ayağa kaldırdı. İki kardeşin cinsel istismara uğradığı ve kamuoyunda Elmalı davası olarak bilinen olayda Merve Akman kimdir, tutuklandı mı sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Gündem 29.06.2021 - 12:41 29.06.2021 - 12:41 Volkan Arık

Antalya'nın Finike ilçesinde yaşanan olayda babaannenin şikayeti ile ortaya çıkan 7 ve 10 yaşlarındaki iki kardeşin cinsel istismara uğraması Elmalı davası olarak biliniyordu. Elmalı davası sosyal medyanın gündemine otururken özellikle tutuklu sanıkların serbest kalması vatandaşları İsyan ettirdi. Peki Elmalı davası sanığı Merve Akman kimdir? Merve Akman tutuklandı mı?

Antalya'nın Finike ilçesinde 10 yaşındaki ağabey İ.E.G. ve 7 yaşındaki kız kardeşi G.E.G., babannelerine cinsel istismara uğradıklarını anlattı. Babaanne Balıkesir'de savcılığa başvurarak eski gelini ve yeni eşinin çocuklara uzun süreden beri sistematik şekilde istismarda bulunduğunu iddia etti ve şikayetçi oldu. Çocukların annesi Merve Akman ve yeni evlendiği eşi olayın ardından gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Ancak mahkeme son duruşmada 2 Sanığın serbest bırakılmasına karar verince sosyal medya ayağa kalktı. Peki Elmalı davası Merve Akman kimdir Soru işareti Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı?

elmali-davasi-resimli-anlatim-bile-karari-degistirmedi-istismarci-anne-ve-uvey-baba-serbest-sosy

ELMALI DAVASI MERVE AKMAN KİMDİR?

Elmalı Davası sanığı olarak bilinen Merve Akman, 7 yaşındaki G.E.G. ve 10 yaşındaki ağabeyi İ.E.G.'nin anneleri. Yıllar boyunca öz çocuklarına cinsel istismarda bulunan ve bulunulmasına da izin veren kadın babaannenin şikayeti üzerine tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Çocuklarının babasından Boşandıktan sonra Rahmi Akman ile evlenen Merve Akman, aynı zamanda F., A., M. ve M. adlı erkeklerle de ilişki yaşıyordu. Alınan bilgiye göre sadece Rahmi Akman değil aynı zamanda çocukların Öz dayısı ve Merve akmanın ilişki yaşadığı iki farklı erkekte çocuklara cinsel istismar ve şiddette bulundu.

MERVE AKMAN TUTUKLANDI MI?

Öz çocuklarına cinsel istismarda bulunan ve bulunulmasına izin veren Merve Akman babaannenin şikayeti üzerine ilk duruşmada tutuklanmıştı. Ancak son görülen duruşmada mahkeme 2 Sanığın da tahliye edilmesine karar verdi. Sosyal medya bu kararın ardından ayağa kalkarken Merve atman ve üvey baba Rahmi Akman'ın yeniden tutuklanması için peş peşe paylaşımlar yapıldı. Şu an için Merve Akman’ın tekrar tutuklandığına dair bir bilgi bulunmuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@