Elmalı davası sanığı Rahmi Akman kimdir? Tutuklandı mı serbest mi?

Elmalı davası sosyal medyada tepki çekmeye devam ediyor. Peki Elmalı davası sanığı Rahmi Akman kimdir? Rahmi Akman tutuklandı mı serbest mi?

Gündem 29.06.2021 - 14:07 29.06.2021 - 14:07 Volkan Arık

Elmalı davası olayı ile ilgili son dakika gelişmeleri sabah saatlerinde Türkiye gündemini derinden sarstı. Olayda adı geçen Rahmi Akman ise arama motorunda vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Elmalı davası sanığı Rahmi Akman kimdir? Elmalı davası sanığı Rahmi akman tutuklandı mı serbest mi?

Antalya'nın Elmalı ilçesinde 6 Mayıs 2020 tarihinde meydana gelen olayda 6 ve 9 yaşlarındaki biri erkek biri kız çocuklar Babaannelerine cinsel istismara uğradıklarını anlattı. Olaydan Haziran ayında haberdar olan babaanne soluğu Balıkesir'de savcılıkta aldı. Savcılık tarafından yapılan incelemede çocukların çocuk İzlem Merkezi tarafından ifadelerinin alınmasına karar verildi. Çocuklar yaşadıkları istismarı çizerek anlattı. Bunun üzerine çocukların Öz Anneleri Merve Akman ve üvey babaları Rahmi Akman tutuklanarak cezaevine gönderildi. Peki Elmalı davası sanığı Rahmi Akman kimdir? Rahmi Akman tutuklandı mı serbest mi?

ELMALI DAVASI RAHMİ AKMAN KİMDİR?

Elmalı davasında adı geçen Rahmi Akman isimli şahıs cinsel istismara uğrayan çocukların üvey babasıdır. Merve Akman ile evli olan Rahmi akmanın kaç yaşında olduğu ve nerede olduğuna ilişkin bir bilgi bulunmuyor dosyada gizlilik kararı var. Merve Akman ve Rahmi Akman şikayet üzerine çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmış ancak dün görülen son duruşmada tahliye edilmişti. 2 Sanığın adli kontrol şartı ile serbest kalmasına sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüdü.

RAHMİ AKMAN TUTUKLANDI MI?

Sosyal medyada infial yaratan Elmalı davası olayı sonrasında Rahmi atman tutuklandı mı sorusunun yanıtı herkes tarafından merak ediliyor. Şu an için Merve Rahmi Akman çiftinin tutuklandığına dair bir bilgi bulunmuyor. Ancak mağdur avukatlarının karara itiraz ettiği biliniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@