Elon Musk artık en zengin ikinci kişi değil!

Pandemi döneminde ekonomik koşulların sürekli değişmesi yüzünden "dünyanın en zengin insanları" sıralamasında değişiklikler meydana geliyor. Ünlü ekonomi dergisi Forbes'un yeni sıralamasına göre Boring Company'nin CEO'su Bernard Arnault, Elon Musk'ı geçer

Teknoloji 22.04.2021 - 08:38 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Geçen yıl dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, tahtını bu yıl Amazon ve Blue Origin'in sahibi milyarder Jefff Bezos'a kaybetmişti. Pandemi döneminde ekonomik koşulların dengesizleşmesi nedeniyle "dünyanın en zenginleri" listesi de sık sık değişmeye başladı. Bu yılın büyük kısmını dünyanın en zengin ikinci insanı olarak geçiren Space X ve Tesla'nın sahibi Elon Musk, ikincilik koltuğundan da oldu.

Bernard Arnault'un serveti 176,3 milyar dolar!

Son aylarda özellikle kripto para borsasına yaptığı etilerle gelirini ciddi şekilde artıran Elon Musk'ın ikincilik koltuğunu kaybettiğini haberini Forbes duyurdu. "Gerçek zamanlı milyarderler listesi" hazırlayan ünlü Forbes dergisi, dünyanın en zengin iknci kişisinin Boring Company'nin CEO'su Bernard Arnault olduğunu açıkladı. Elon Musk'ı koltuğundan eden Bernard Arnault'un TiffanyCo, Louis Vuitton, Fendi ve Christian Dior markalarını elinde bulunduran LVMH şirketinin yöneticisi olduğu biliniyor. Bernard Arnault'un servetinin yaklaşık olarak 176,3 milyar dolar olduğu kaydedildi. 

Bloomberg listelerine göre Arnault dördüncü sırada!

Yaklaşık 174,6 milyar dolarlık servete sahip olan ünlü girişimci Elon Musk'ı bu listede geçen Bernard Arnault bir hayli ilgi çekti. Pandemi nedeniyle eve kapanan insanların kendilerini iyi hissetmek için alışveriş yaptığı, LVMH şirketinin yöneticisi olan Arnault'un da bu sayede gelirini önemli oranda artırdığı aktarıldı. Forbes'un listesinde ikinci sırada yer alan Bernard Arnault'un Bloomberg listelerinde ise dördüncü sırada yer aldığı belirtildi. Bloomberg'in listesine göre 183 milyar dolarlık servetiyle Elon Musk ikinci, 146 milyar dolarlık servetiyle ise Bernard Arnault dördüncü sırada yer alıyor. 

Ay'a yapılacak tesis projesi için Space X'te karar kılındı!

E-ticaret devi Amazon ile uzay çalışmalarında Space X'in rakibi olan Blue Origin'in sahibi olan Jeff Bezos ise bütün listelerde "dünyanın en zengin insanı" olarak gösteriliyor.

NASA, Ay'a kurulacak istasyonla ilgili Elon Musk'ın sahibi olduğu Space X ile Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin arasında bir seçim yapmıştı. NASA'nın tercihi, roket çalışmalarıyla uzay araştırmaları alanında daha tecrübeli olduğu düşünülen Elon Musk'ın Space X'i olmuştu. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@