Elon Musk paylaştı, Dogecoin canlandı!

Ünlü komedi programı Saturday Night Live'ın 8 Mayıs tarihindeki sunucusu olduğunu açıklayan Elon Musk, bu haberi Twitter'dan "The Dogefather SNL 8 Mayıs" ifadeleriyle duyurdu. Paylaşımın ardından Dogecoin'in değerinde ani bir yükseliş meydana geldi.

Teknoloji 28.04.2021 - 14:23 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Sahibi olduğu Space X'in Falcon 9 adlı roketiyle Uluslararası Uzay İstasyonu'na 4 NASA astronotunu başarılı bir şekilde gönderen Elon Musk, son zamanlarda kripto para piyasasındaki etkisiyle ön plana çıkıyor. Bu yılın başında 0.0050 dolar civarından işlem gören bir kripto para birimi olan Dogecoin, Elon Musk'ın Twitter paylaşımlarıyla aniden 0.3 dolar seviyesine yükselerek yaklaşık yüzde 1000'lik bir çıkış yakalamıştı.  

Musk'ın Dogecoin tutkusu!

Twitter'dan "Doge" ve "Dogecoin halkın gerçek kripto parasıdır" şeklinde bir paylaşımda bulunan Elon Musk, piyasaların altını üstüne getirmişti. Dogecoin'in sebbolü olan ünlü Shiba köpeğini havaya kaldırdığı bir fotoğrafı paylaşan Musk, Dogecoin'in değerinin fırlamasına neden olmuştu. Daha sonra "Dogecoin'de çok fazla birikme var, birazını satabilirsiniz" şeklinde bir paylaşım yapan Musk, milyonlarca kişinin büyük zararlara uğramasına yol açmıştı. 

Paylaşımı yine olay yarattı, Dogecoin fırladı!

Space X ve Tesla'nın sahibi olan Elon Musk'ın özellikle Dogecoin olmak üzere kripto piyasalarına etkisi sürüyor. Yıllara meydan okuyan Saturday Night Live adlı komedi şovunun 8 Mayıs'taki sunucusunun kendisi olacağını duyuran Musk, bu açıklamayı "The Dogefather SNL 8 Mayıs" ifadelerini kullanarak duyurdu. Bu paylaşımla birlikte Dogecoin'in değerinde 1 saatte yüzde 8'lik yükseliş gerçekleşti. Paylaşımın ardından Dogecoin'in değeri 0.32 dolar civarına yükseldi. 

Dogecoin'in üretilme amacı!

Ünlü film The Godfather'a atıfta bulunan kullanıcılar Elon Musk'tan "Dogefather" olarak bahsediyor. Şaka amaçlı üretilen Dogecoin'in favorileri arasına girdiğini kaydeden Musk, sosyal medyada dolaşan komik paylaşımlar nedeniyle eğlendiğini belirtiyor. 2013 yılında oluşturulan Dogecoin'in üretilme amacının "Düşünmeden bütün kripto paralara yatırım yapan insalarla dalga geçmek" olduğu biliniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@