Elon Musk uyardı: Canlı dönemeyebilirsiniz!

Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk, Mars gezegenine gitmek isteyen insanlara ciddi bir uyarı yaptı. Elon Musk, “İhtimal dâhilindedir ki başlangıçta Mar gezegeni yolculuğu sırasında bazı insanlar hayatını kaybedecek." ifadelerini kullandı.

Teknoloji 26.04.2021 - 05:51 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Gelecekte Kızıl Gezegen Mars’ta koloni kurma olasılığı ile ilgili de konuşan Elon Musk, Kızıl Gezegen’e giden kişilerin bir bölümünün yaşamını yitirmesi olasılığından bahsederek, “Zenginler için kaçış yok. Kızıl Gezegen’deki ilk kolonileşmeler için SpaceX’imiz, Starship uzay araçları tasarımı yapıyor.” dedi.

Mars gezegeni yolculukları için çalışan Elon Musk, Mars gezegeninin tehlikeleri ile ilgili uyarıda bulundu. Bu seyahatler ile ilgili, “Son derece tehlikeli, uzun ve rahatsız edici bir yolculuk. Bu seyahate çıkan insanlar canlı olarak dönemeyebilir.” diye konuştu.

Elon Musk, insanlara kızıl Gezegen’in tehlikeleri ile ilgili bilinçli olma uyarısında bulunarak, Mars’a ilk giden insanlar için hayli rahatsız edici bir yolculuk olacağını ve gidenlerin muhtemelen yemek bile yiyemeyeceklerini, fakat ne kadar uzun, zor, rahatsız edici ve riskli de olsa yolculuğun kulağa son derece çekici geldiğini ifade etti.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@