ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in, ünlü iş insanı Elon Musk’a DogeCoin tweetleri nedeniyle inceleme başlattığı iddia edildi. Tesla ve SpaceX kurucusu ve CEO’su Elon Musk, son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in, ünlü iş insanı Elon Musk’a DogeCoin tweetleri nedeniyle inceleme başlattığı iddia edildi.


Tesla ve SpaceX kurucusu ve CEO’su Elon Musk, son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında. Musk, yer aldığı sektörlerdeki adımlarından ziyade, tartışma yaratan sosyal medya paylaşımları ile de çok sık gündeme geliyor. Musk’un en çok eleştirildiği konulardan biri, kripto para birimi DogeCoin ile ilgili paylaşımları oldu. Paylaştığı tweetlerde DogeCoin’i çok fazla öne çıkaran ve fiyat hareketliliğine neden olan Elon Musk için bazı kişiler, hakkında inceleme ve soruşturma açılmasının söz konusu olduğundan bahsetmişti.

2006 FİFA Dünya kupasında gol yemeden elenerek ilginç bir rekora imza atan ülke hangisidir? 2006 FİFA Dünya kupasında gol yemeden elenerek ilginç bir rekora imza atan ülke hangisidir?


DogeCoin SEC’in radarına girdi: Musk’ın tweetlerine inceleme


Kripto para piyasasının en eski üyelerinden olsa da DogeCoin, bir şaka amacı ile ortaya çıkmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, DogeCoin’deki fiyat hareketliliği ile ilgili bir inceleme başlattı iddiası, kripto para piyasasına bomba gibi düştü.


İddialar, Elon Musk’ın paylaşımlarının DogeCoin üzerinde ciddi fiyat hareketlerine neden olduğuna yönelik. Musk’ın en önemli ifadelerinden biri de, DogeCoin’deki balinalar ellerindeki coinleri satarsa satın alacağına yönelik ifadesi oldu. Dünyanın en zenginleri listesinde zirveyi zorlayan Elon Musk, daha önce de Tesla hisseleri ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelmişti. SEC incelemesinin ardından Musk, bir süre CEO görevinden uzaklaştırıldı.