Elon Musk’ın oğlu, adını ve cinsiyetini değiştirmek için mahkemeye başvurması ile gündem oldu. Xavier Musk kimdir? Neden babası ile ilişkisini kesmek istiyor? Neden ismini değiştirmek istiyor? Fotoğrafı neden yok? Tüm bu sorular artarda geldi.

Elon Musk'ın 18 yaşındaki oğlu Xavier Musk, cinsiyet değiştirip bir kadın olmak ve ayrıca ismini de değiştirmek için mahkemeye başvurdu. Xavier Musk'ın almak istediği isim ise Vivian Jenna Wilson oldu.

"Artık biyolojik babamla hiçbir şekilde ilişki kurmak istemiyorum" diyen oğul Musk tüm dikkatleri de yine üzerine çekti.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, açıklamaları ve yaptıkları ile gündemden düşmezken bu defa oğlu ile gündeme geldi.

Musk’ın 18 yaşındaki oğlu isim ve cinsiyet değiştirmek için mahkemeye başvururken duruşmanın ise cuma günü gerçekleşeceği öğrenildi.

Elon Musk, 2000 ve 2008 yılları arasında Kanadalı yazar Justine Wilson ile evlenmiş ve bu evvlilikten yedi çocuk sahibi olmuştu ki Musk ve Wilson’ın ikiz oğulları Xavier ve Griffin şimdi 18 yaşında oldu.

Ancak Xavier, cinsiyet değiştirip bundan böyle Vivian Jenna Wilson olarak bilinmek için mahkemeye başvururken “Artık biyolojik babamla yaşamıyorum ve bir ilişki kurmak istemiyorum” dedi.

Xavier Musk: Wiki, Bio, Age, Height, Education, Family, Career, Net Worth

Daha Neler! İstanbul Merkezli Operasyondan Necati Şaşmaz Ve Erkan Petekkaya Çıktı! İfade İçin Emniyetteler! Daha Neler! İstanbul Merkezli Operasyondan Necati Şaşmaz Ve Erkan Petekkaya Çıktı! İfade İçin Emniyetteler!

18 yaşındaki Xavier Musk, Vivian Jenna Wilson olarak tanınmak için 18 Nisan’da California, Santa Monica’da evraklarını teslim etti ve babasından uzaklaşmak için annesinin soyadını almak istediğini açıkladı.

Xavier Musk’ın babasını reddetmesinin arkasında ne olduğu ile ilgili ise bir açıklama yapmadığı bilinirken, Elon Musk da henüz yorum yapmadı ve bu arada mahkeme belgeleri sunulmadan önce oğlunun planından haberdar olup olmadığı ise bilinmiyor.

Elon Musk, son aylarda bazılarının transfobik olduğunu iddia ettiği yorumlar nedeniyle oldukça eleştirilmişti. Musk’ın transfobik olarak anılmasında ise küçük çocukların sınıflarda cinsiyet kimliğinin ve eşcinselliğin tartışılmasını engelleyen yasa tasarısı ile gündeme gelen Florida valisi Ron DeSantis’i desteklemesi oldukça etkili olmuştu.

Ancak bilindiği üzere Musk bu iddialara rağmen, tamamen LGBT yanlısı olduğu konusunda da ısrar ediyor ve Tesla’nın açık görüşlülüğünün kanıtı olarak da LGBT kişilerin çalışabileceği en iyi yerler listelerinde sürekli en üst sıralarda yer almasını gösteriyordu.

Name change: Musk's son no longer wants to be in contact with Tesla's boss - politics abroad - GuruBengals

Musk’ın transfobik duruşu akıllara, Kanadalı şarkıcı Grimes’ın WikiLeaks skandalının baş kahramanı trans birey Chelsea Manning ile birlikte olduğu söylentilerini getirmişti zira Musk'ın transfobik paylaşımları bu söylentilerden sonra gelmişti.

Grimes, Mayıs 2018’de Musk ile ilişki yaşamaya başlamış ve Mayıs 2020’de, oğulları X AE A-XII’yi dünyaya getirmişti. Aralık 2021’de ise Musk ve Grimes, kızları Exa Dark Sideræl Musk’ı kucaklarına almıştı.

Ancak ikili ayrıldıktan sonra Grimes, trans birey Chelsea Manning ile ilişkiye başladığına dair söylentilerle gündeme gelmişti.

Elon Musk Gibi Sevgilisi de Bir Garip! Şarkıcı Grimes 'Ruhunun Bir Parçasını' 10 Milyon Dolara Satacağını Açıkladı