Elon Musk’tan beklenen robot hamlesi geldi...

Son dönemde Twitter'ı alma süreci sonrası piyasalarda trollük ile suçlanan Elon Musk, bu uğraşlarının yanı sıra Tesla'daki işlerine son sürat devam ediyorç

Musk, 173 santimetre boyundaki akıllı robotun birkaç aya piyasada olacağının sinyalini ise verdi.
Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, bilim ve teknoloji dünyasını heyecanlandıran veçoktandır beklenen karara imzasını attı.

Geçen yıl Tesla’nın düzenlediği yapay zeka etkinliği AI Day’de tanıttığı insansı robot Optimus’un birkaç içinde piyasaya sürüleceği öğrenilirken Musk'ın AI Day’in tarihinin 30 Eylül’e ertelendiğini açıklaması insansı robotun geliştirilme sürecinin tamamlanması olarak yorumlandı.

Tesla Bot Açıkladı: Bir Ev Robotuna İhtiyacınız Var mı?

Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu

Tesla Bot olarak da bilinen robotun, insanların market alışverişini yapma gibi görevleri üstlenebileceği kaydedilirken Musk robot teknolojisi ile ilgili olarak daha önce, “İnsansı robotların gelecekte elektrikli araçlardan çok daha önemli olma potansiyeli var” demişti.

173 santimetre uzunluğunda olan ve 57 kilogram ağırlığa sahip robotların 20 kilogram eşya taşıma kapasitesi bulunuyor ve Tesla’nın elektrikli araçları için geliştirdiği yapay zeka sistemiyle çalışıyor.

Optimus hakkında Musk, “Gelecekte fiziksel işler bir tercih olacak. Tesla dünyanın en büyük robotik şirketlerinden biri. Araçlarımız temelde, tekerlekli robotlar” ifadesini kullanmış ve geçmişte de benzer prototipler geliştirmiş ve bir vizyon yaratma konusunda başarı sağlamıştı.

Tesla insansı robot yapacağını duyurdu: Tesla Bot | Euronews