Emekli vatandaşlar, 2023 yılında yılbaşı ikramiyesi olarak ne kadar ödeme alacak? Kurban ve Ramazan Bayramı'nın yanı sıra yılbaşı için de ayrı bir ikramiye ödenecek mi? Maaşını 4000 TL ve üstünde ise bu habere dikkat. Emekliler önümüzdeki yıl ikramiye ve ödemelere doymayacak.

Emekliler, sene içerisinde iki defa bayram ikramiyesi almaktadır. 2022 yılının Aralık ayındayız ve yakında yılbaşı olacak. Yılbaşında emekliye herhangi bir ikramiye ödemesi olacak mı merak ediliyor. Her iki bayram ikramiyesi için de bir zam yapılıp yapılmayacağı da sorulmakta. 2023 yılında yılbaşı ikramiyesi kaç TL olarak belirlendi?

Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Verilecek mi?

Emekli vatandaşlara yılbaşı ikramiyesinin verileceği yönünde bir açıklama bulunmuyor. Bu konuda beklenti olsa da 2023 yılı için yılbaşı ikramiyesi hakkında herhangi bir detay aktarılmadı. Ancak, emekliye bayram ikramiyesinin verileceği biliniyor.

2023 Yılında 2200 TL Bayram İkramiyesi

Emekli maaşı olanlar, 2200 TL bayram ikramiyesi almaya hak kazanacak. Kurban Bayramı'nda 1100 TL ve Ramazan Bayramı'nda 1100 TL alacaklar. Öte yandan en düşük emekli maaşı olan 3500 TL'nin de artması bekleniyor. Aralık ayı içerisinde son gelişmeler belli olacak.
Ocak'ta Maaşlar Zamlı Ödenecek
Emeklileri yakından ilgilendiren bu gelişmede ise Ocak 2023'ten itibaren emekli vatandaşlar daha yüksek bir ödeme alacak. En düşük emekli maaşı 3500 TL ve yakın zamanda 4000 TL'yi de geçmesi bekleniyor. Bu noktada enflasyon verileri ve refah payının etkisi belirleyici olacak.

Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak! Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak!

emeklii-1