Emekli Bayram İkramiyelerinde Son Dakika Gelişmesi Yaşanıyor, 1500 TL Olacak mı?  Emekli ikramiyeleri ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

Emekli olan kişiler, emekli bayram ikramiyelerinin zam geleceği hakkında haberleri araştırmaya devam ediyorlar. Emeklileri her bayram öncesinde, aldığı emekli promosyonları Ramazan ayı öncesinde zamlanmıştı. Emekli olan kişiler, bu zamlara göre, 1100 TL emekli zammı aldılar. Bu bayram öncesinde tam normalleşme yaşıyoruz ve emekli olan kişilere, 1500 TL emekli ikramiyesi verilmesi gündemde.

2021 Ramazan ayına kadar 1000 TL olarak verilen ve her iki bayram öncesi alınan bu destekler, bu yıl zam gelmiş ve 100 TL zamla 1100 TL olmuştu. Bu yapılan zammı hem muhalefet, hem de emekli olan kişiler hoş karşılaşamadılar. En az 1.500 TL olması yönünde sosyal medya hesaplarında kampanyalar başlattı. Bu yapılacak zam ile birlikte, son Kurban Bayramı ödemeleri 1100 TL’den 1.500 TL’ye çıkacak mı henüz net bir bilgi yok.

İkramiye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Emekli ikramiye ödemeleri 1100 TL olarak ödenecek. Bu ikramiye ödemeleri bayramdan bir hafta önce kişilerin hesaplarına yatıyor. Banka emekli hesabınız üzerinden bu destekleri alabileceksiniz. Herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok. Normal maaş alan kişiler 1100 TL alırken, dul yetim maaşı alan kişiler daha az ödeme alacaklar.

emekli-ikrmiye

1.500 TL ikramiye ödemeleri ise bu sene yapılmayacak. Önümüzdeki yıl hem bayram hem de yılbaşı ikramiyesi olarak 3 kere 1.500 TL ödenmesi planlanıyor. Emekli olan kişilere verilecek bu destekler ile önümüzdeki yıl 4500 TL destek verilecek. Emekli olan kişiler, bu bayramda 1.100 TL alacaklar.