SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklisi 13,5 milyon vatandaş Ramazan Bayramı ikramiyelerini büyük bir heyecanla bekliyor. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen emekli ikramiyelerinin tutarı da bu yıl Hala merak ediliyor. Çünkü henüz bayram ikramiyesi tutarı belli olmadı. Peki, Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak? 2022 emekli bayram ikramiyesi kaç TL olacak? 2022 emekli bayram ikramiyesi kimler alabilir?

Emekli vatandaşlar nisan ayı sonlarına doğru maaş ödemeleri için beklenti içine girerken aynı zamanda Ramazan Bayramı'nın yaklaşıyor olması ile beraber de bayram ikramiyesi heyecanı başladı. Emekli vatandaşların Bayram ikramiyesine Bu yıl zam gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bugün yapılacak olan kabine toplantısında işaret etmiş ve emekli vatandaşlara da güzel haberi vermişti. Yani emeklinin bayram ikramiyesi zam oranı bugün kabine toplantısında netleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da toplantı sonrasında bir açıklama yaparak emekliye müjdeli haberi duyuracak. Peki, bayram ikramiyesi kimlere verilecek? Kimler bayram ikramiyesi alabilir? Emekliye bayram ikramiyesine ilişkin tüm detaylar haberimizin devamında…

Gözden kaçırmayın

Eda Ece ile Buğrahan Tuncer Yine Ayrıldı! Eda Ece ile Buğrahan Tuncer Neden Ayrıldı? Eda Ece ile Buğrahan Tuncer Yine Ayrıldı! Eda Ece ile Buğrahan Tuncer Neden Ayrıldı?

2022 emekli bayram ikramiyesi zam oranı merakla bekleniyor milyonlarca emekli vatandaş Ramazan Bayramı öncesinde ödenecek olan ikramiyelerin tutarını bugün kabine toplantısı sonunda öğrenecek. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile beraber kabine toplantısında emekli Bayram ikramiyesinin gündeme geleceğini ve zam oranlarının belli olacağını söylemişti. Bugün saat 16.00’da başlayacak olan kabine toplantısı büyük heyecanla beklenirken aynı zamanda emekli bayram ikramiyesi hakkında Başka merak edilen sorular da var. Peki emekli bayram ikramiyesi kimlere verilir? Kimler bayram ikramiyesi alacak?

2022 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bugün yapılacak olan kabine toplantısında. Çünkü kabine toplantısı sonucunda emeklilerin Ramazan Bayramı'nda alacağı ikramiye tutarı da netleşmiş olacak. Ayrıca emekli vatandaşlar 2022 bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusuna da bu kabine toplantısı sonucunda cevap bulacak. Kabine toplantısı saat 16.00’da başlayacak ve İftardan önce sona ereceği tahmin ediliyor. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantının ardından kabine üyeleri ile birlikte iftarını açacak. O nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saat 19.00 gibi kabine toplantısında alınan kararları açıklaması bekleniyor. Ayrıca 2022 emekli bayram ikramiyesi zam oranı da bu toplantının sonunda kesinleşmiş olacak.

emekli-bayram-ikramiyesi-kimlere-verilir-2022-bayram-ikramiyeleri-ne-zaman-hesaplara-yatacak-2

Bayram ikramiyesi kimlere verilir?

Peki, bayram ikramiyesi kimlere verilir? Kimler bayram ikramiyesi alabilir? Emekli Bayram ikramiyeleri ile ilgili merak edilen en önemli başlıklardan biri de Bu soruların yanıtı. Çünkü evde bakım maaşı, engelli maaşı ve 65 yaş aylığı alan vatandaşlar da bayram ikramiyesi alıp alamayacaklarını merak ediyor. Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri SSK, BAĞ-KUR ve Emekli sandığı emeklileri ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlar, şehit yakını olanlar, Gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alanlara veriliyor.